Je neuvěřitelné, jak dokáže Ferrari pokazit každý závod, říká Briatore

Bývalý šéf Renaultu Flavio Briatore kroutí hlavou nad tím, jak dokáže Ferrari pokazit každý závod z hlediska strategie a dalších věcí.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Je neuvěřitelné, jak dokáže Ferrari pokazit každý závod, říká Briatore | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Charles Leclerc v Monze jako jediný stavěl během virtuálního safety caru, který byl vyhlášen po odstoupení Vettela. Mattia Binotto rozhodnutí hájil

„Je neuvěřitelné, jak to Ferrari dokáže v každém závodě pokazit,“ řekl Flavio Briatore, kterého cituje německý web F1 Insider.

Ferrari mělo na začátku sezóny rychlý vůz a vedlo v obou šampionátech. Pak ale začalo dělat chyby, objevily se problémy s nespolehlivostí a v poslední době ztrácí už i z hlediska rychlosti. 

Předseda představenstva Ferrari John Elkann před domácím závodem tým podpořil. „Musíme pokračovat v pokroku, což platí pro mechaniky, inženýry, jezdce a samozřejmě i pro celý manažerský tým včetně šéfa týmu,“ řekl Elkann. „Viděli jsme, že je tady stále příliš mnoho chyb, pokud jde o spolehlivost, řízení a strategii."

Mika Häkkinen však Elkannova slova vnímá jako další tlak na tým. „Ferrari bylo vždy pod velkým tlakem,“ napsal Häkkinen ve svém pro Unibet.

„Je to něco unikátního. Samozřejmě, že v McLarenu jsme cítili tlak, protože jsme bojovali o vítězství. Snažíte se ze všech sil a nejste spokojeni, když nevyhráváte. Ale Ferrari mělo vždy určitý tlak navíc. Je jakýmsi národním týmem.“

„Vždy je cítit dodatečný tlak, a to není snadné pro management ani pro jezdce kteří musí stále tvrdě pracovat, navzájem se tlačit vpřed, a dbát na to, aby se nezačali vzájemně obviňovat, když se něco nepovede.“

„Je zajímavé vidět komentáře předsedy Ferrari, zejména na veřejnosti, protože to zvyšuje tlak na tým.“

„Myslím, že letošní sezóna byla obtížná, protože začali s rychlým vozem, vítězstvími v závodech a velkým sebevědomím, ale Red Bull fungoval velmi efektivně, dělal málo chyb a zlepšoval vůz.“

Další článek: Jdeme správným směrem, věří Sainz. V Singapuru chce Verstappena prohnat

Témata článku: , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00