Je na obzoru nový tým formule 1? Jean Todt mírní očekávání

Formule 1 se nyní soustředí na dokončení nových pravidel. Mohl by do F1 po jejich zavedení přijít také nový tým?
Je na obzoru nový tým formule 1? Jean Todt mírní očekávání  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Dnes už víme, že v roce 2021 do F1 nevstoupí žádný nový dodavatel pohonných jednotek. Přilákání nových výrobců byl původně jeden z hlavních cílů změn.

Ale co nový tým? Vedení F1 nedávno jen řeklo, že by si přálo mít silný americký tým. Zvětšení startovního roštu nyní evidentně nepatří mezi priority. Pokud se něco změní, pak spíše až s rokem 2022.

F1 chce další americký tým. Někoho lepšího a slavnějšího než Haas

F1 chce další americký tým. Někoho lepšího a slavnějšího než Haas

Vstoupí do F1 Panthera Team Asia F1?

Ve Velké Británii se ale už chystá tým s prozatímním názvem Panthera Team Asia F1. Dokonce už má továrnu, ale počítá s tím, že v budoucnu bude vyvíjet v Asii. 

Spoluzkladatelem týmu je Benjamin Durand. Dříve působil u SMP Racing, která má aktivity napříč motorsportem. 

Duran pro RaceFans uvedl, že se tým zaměřuje na vstup do F1 v roce 2021. Momentálně už jedná s výrobci o dodávání pohonných jednotek a také s potenciálními sponzory. Za týmem mají stát investoři z Asie (odtud název týmu). 

Nová auta mohou být o šest sekund pomalejší a nikdo neví, co udělají pneumatiky

Nová auta mohou být o šest sekund pomalejší a nikdo neví, co udělají pneumatiky

Lidé okolo týmu Panthera nyní bedlivě sledují diskuse ohledně nových pravidel. Durand také řekl, že by chtěli být spíše klasickým konstruktérem než jít cestou, kterou se vydal Haas (tedy odebírání co největšího počtu částí).

Todt je skeptický

Podobných pokusů jsme ale už viděli více. Jean Todt v rozhovoru pro Autosport uvedl, že FIA není v kontaktu s žádným vážným uchazečem, který by byl na takové úrovni, aby se dalo otevřít výběrové řízení. 

„Existují také možnosti, jako je to, co se stalo se společností Force India, kde se Racing Point rozhodl tým odkoupit,“ uvedl Todt.

„Všechno závisí na příležitostech. V tuto chvíli jsme rádi, že máme 10 týmů. Čas ukáže, jestli se v budoucnu něco změní.“ Podle Todta je ideální počet týmů někde mezi 10 a 12. 

K týmu Panthera se Todt moc vyjadřovat nechtěl. „Budu opatrný. Neberu v úvahu diskuse, drby a podobné věci. Jsem konkrétní.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: MiniDrivers a GP Singapuru 2019

11:30 | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10