Je Max Verstappen budoucí hvězdou Red Bullu?

Max Verstappen je pilot, kterého si dobře zapamatujte, má totiž před sebou zřejmě velkou budoucnost. Zájem o něj prý má Red Bull.
Je Max Verstappen budoucí hvězdou Red Bullu?

Max Verstappen (syn Jose Verstappena) letos jezdí v evropském mistrovství F3 a daří se mu tam více než dobře. Na svém kontě má už několik pódiových umístění i vítězství. F3 jedou za víkend tři závody, Verstappen vyhrál třeba všechny tři ve Spa i na Norisringu.

O Verstappena se měl údajně zajímat Mercedes, ale nakonec by mohl mladý talent skončit v juniorce Red Bullu.

Je to samozřejmě hlavně důsledek okurkové sezóny ale budoucnost Verstappena může mít v zásadě tři směry: přestup do GP2, jiné série (Formule Renault 3.5) nebo sedačka ve formuli 1. Některá média totiž přinesla informaci, že Helmut Marko Verstappenovi slíbil závodní sedačku v Toro Rosso.

Uvidíme Verstappena příští rok ve formuli 1? Skepse je v tomto případě oprávněná. Zkušenosti by zřejmě nemusely tak vadit. Daniil Kvjat také skočil do F1 rovnou z GP3, ale je faktem, že těch zkušeností měl na svém kontě skutečně více. Problémem by tak byl spíše věk. Verstappenovi bude letos v září teprve 17 let!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ať už tak či onak, v juniorce Red Bullu může být slušně těsno. Daniil Kvjat určitě v Toro Rosso zůstane, Red Bull si ho nemůže vynachválit. Na vstup do F1 pak čeká Carlos Sainz jr., o kterém se mluvilo nedávno, že by ho mohl chtít Red Bull umístit v Caterhamu.

Horner chválí Kvjata  

Horner chválí Kvjata  

Další článek: Mattiacciho plán návratu na vrchol