Je jen otázkou času, než Bearman vstoupí do formule 1, říká třetí Leclerc | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Je jen otázkou času, než Bearman vstoupí do formule 1, říká třetí Leclerc

Třetí Charles Leclerc byl spokojen s rychlostí Ferrari ve Velké ceně Saúdské Arábie formule 1.

Závodu na městském okruhu v Džiddě ale z jeho pohledu chybělo vzrušení, jelikož rychlostně nestačil dvojici jezdců Red Bullu na prvních dvou místech, zároveň ale měl rychlostní převahu nad čtvrtým Oscarem Piastrim z McLarenu, kterého v cíli porazil o 14 sekund.

V posledním kole si navíc Leclerc zajistil zajetím nejrychlejšího kola bonusový bod.

„Měli jsme celkem dobrou rychlost, na konci jsme zajeli nejrychlejší kolo. Trochu mi pomohlo i DRS, celkově mám ale velmi dobrý pocit,“ řekl Leclerc.

„Byl to trochu nudný závod, protože Red Bull byl příliš rychlý a za sebou jsme měli docela velký rozestup. Dnes jsme ale získali maximální počet bodů, což bylo i cílem. Takže je to skvělé.“

Leclerc také vyzdvihl výkon Olivera Bearmana, který se pro pátek a sobotu stal jeho týmovým kolegou poté, co Carlos Sainz musel na operaci slepého střeva.

Bearman měl k dispozici jen jeden volný trénink, v kvalifikaci jen těsně nestačil na nejlepší desítku a v závodě získal při svém debutu ve F1 první body za sedmé místo. Fanoušky byl 18letý Brit zvolen Jezdcem dne.

„Plně si to (ocenění Jezdec dne) zaslouží. Odvedl neuvěřitelnou práci. Už od třetího tréninku měl rychlost, v kvalifikaci odvedl skvělou práci a jen těsně mu unikla Q3. Dnes byl úžasný. Sedmé místo při prvním závodě ve formuli 1, když odjel jen třetí trénink v novém autě, to je hodně působivé,“ řekl Leclerc.

„Věřím, že je na sebe hrdý a všichni si uvědomili, jak talentovaný je. Myslím, že je jen otázkou času, než přijde do formule 1.“

Doporučujeme

Články odjinud