Je jeden z nejlepších, zvládl to dobře, chválí Wurz Alonsa

Fernando Alonso v neděli absolvoval test s Toyotou. Příští rok bychom ho mohli vidět v Le Mans.

„Jsem velkým fanouškem sportovních vozů,“ řekl Wurz pro Motorsport.com. „Takže jsem hrdý na to, že profesionální jezdci cítí vzrušení z těchto prototypů.“

Alex Wurz, který dnes působí v F1 jako šéf asociace jezdců (GPDA), vyhrál závod 24 hodin Le Mans a to s týmem Joest Racing v roce 1996 a s Peugeotem v roce 2009. V letech 2012 až 2015 závodil za Toyotu.

Alonso absolvoval s Toyotou 113 kol, nejrychlejší byl Bernhard

„Fernando je jedním z nejlepších závodních jezdců, takže jak se dalo čekat, test zvládl dobře.“

„Rychle se přizpůsobil poměrně jedinečnému stylu jízdy a během dne poskytl dobrou a strukturovanou zpětnou vazbu.“

Alonso během testu neměl za úkol jezdit rychlé časy, takže podle Wurze nelze z časů posuzovat jeho výkon.

„Nelze porovnávat detaily, protože jsme jezdili s různými programy a teploty na trati byly odlišné.“

Podle Wurze to přesto bylo mezi „nováčkem“ a závodními jezdci těsné. „Takže mohu říci, že to zvládl velmi dobře a práce s ním byla velmi příjemná.“

Diskuze (131) Další článek: Danica Patrick končí se závoděním na plný úvazek, v USA s ní soupeřil i Enge
10:36 | FIA v Rakousku přidá třetí DRS a to mezi 1. a 3. zatáčkou. Všechny tři DRS zóny budou mít samostatný detekční bod.
18:51 | Podle Nikoho Laudy měl dostat Vettel větší trest než jen 5 sekund.
23. června | Ferrari nakonec večerku neporušilo. Na okruhu byl po večerce zaměstnanec Jezdecké akademie, který se stará o junior… odkaz
23. června | Eric Boullier po kvalifikaci nepřišel na plánovaný briefing s novináři. Oficiálně kvůli schůzce s inženýry.
23. června | U Ferrari a Haasu se pracovalo i po povinné večerce. Týmy mohou dvakrát ročně tuto večerku porušit.