Je James Key nástupce Adriana Neweyho?

Technický šéf Toro Rosso na sebe upozornil mnoha zajímavými řešeními. Říká se, že nebýt jeho, byl by na tom tým z Faenzy výkonnostně mnohem hůře.
Je James Key nástupce Adriana Neweyho?

„James se v posledních několika letech skutečně hodně rozvíjel a vybudoval okolo sebe vynikající tým,“ řekl Franz Tost pro F1.com.

„Adrian Newey je mnohem zkušenější, ale jsem přesvědčen, že James bude za pár let jednou z hlavních technických postav v F1.“

Na dotaz, zda by se mohl stát předním designerem v F1 jako Adrian Newey, reagoval: „A proč ne? Ale bude to hodně záležet na tom, jakým směrem se vydají pravidla. Jak už to v životě chodí, musíte být ve správný čas na správném místě.“

Key byl v nedávné době spojován z Ferrari. Maranello ho mělo údajně chtít jako náhradu za Jamese Allisona. Tost se ale nebojí toho, že by Key odešel.

„Samozřejmě, že je to vždy o tom, že člověk má ambice to dělat po svém. Ale James má smlouvu s Toro Rosso a já očekávám, že tuto smlouvu bude respektovat.“ Jak dlouhá je ale jeho smlouva, to už Tost prozradit nechtěl.

James Key (*1972)

V F1 začal v roce 1998 u Jordanu jako datový inženýr, ale následně si prošel řadou jiných pozic. Poté přešel do MF1 Racing, kde se stal ve 33 letech technickým ředitelem. Zůstal s týmem i poté, co se z něj stal Spyker a Force India. V roce 2010 přestoupil k Sauberu. Od roku 2012 je u Toro Rosso.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Haryanto doufá, že se ještě vrátí

18:05 | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
15:47 | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.
28. května | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.