Je jako pitbull, nikdy se nevzdává, říká o Hamiltonovi Button

I když by si Hamilton raději užíval klidnější průběh závodů a lepší výsledky, za své nasazení si vysloužil uznání od týmového kolegy Buttona. Vztahy u McLarenu se zdají být harmonické.

"Je dobré mít konkurenceschopného kolegu," konstatoval Button. "On se nikdy nevzdá. Je jako pitbull. Bude bojovat až do konce a já jsem velmi rád, že mám takového týmového kolegu. Je úžasně rychlý. Je to výjimečný jezdec."

"A to je dobře, protože se vzájemně ženeme velmi tvrdě vpřed a takhle to bude letos pokračovat. Ukázalo se to v uplynulých závodech. Zatím jsme spolu přímo nezávodili, kromě konce závodu tady (v Číně)."

Hamilton v Šanghaji uznal, že Button doposud odvedl lepší práci. Vyzdvihl zejména schopnost týmového kolegy jezdit hlavou. "Rád bych bojoval o šampionát více vzrušujícím způsobem, ale šance máte větší, když jste konzistentní," řekl na toto téma Button. "Lewis odjel několik na pohled úžasných závodů. Díval jsem se na ty poslední a Melbourne bylo vzrušující. Ten poslední byl v první části také vzrušující. Takže ano, odvádí skvělou práci, podle mě ji odvádíme oba."

Button je před návratem do Evropy v čele šampionátu a tento úspěch ho těší ještě více než loňské triumfy s Brawnem GP. Také díky tomu, že nemá nejrychlejší auto.

"Loňský rok byl úžasný," uvedl. "Vyhrát prvních šest závodů na začátku sezóny a na konci pak celý šampionát, to bylo mimořádné. Teď už vítězství v šampionátu mám. To byl vždy můj cíl. Letos jsem ze čtyř závodů vyhrál dva. A ano, je to nejlepší období mého života. Můžete to napsat tak velkými písmeny, jak chcete."

Další článek: Hamilton: Přestanu si to komplikovat a budu jezdit hlavou jako Button

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00