Je jako můj velký bratr, říká de Vries o Verstappenovi

Nyck de Vries má podle svých slov velmi dobrý vztah s dvojnásobným mistrem světa formule 1 Maxem Verstappenem, svého krajana a od letošní sezóny i soupeře považuje za svého bratra.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Je jako můj velký bratr, říká de Vries o Verstappenovi | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Nizozemec si svým výkonem v loňské Velké ceně Itálie, kde na poslední chvíli u Williamsu zaskočil za Alexandera Albona a hned při své premiéře získal body, vysloužil sedačku pro letošní rok u týmu AlphaTauri.

Zatímco Verstappen ve F1 debutoval v 17 letech a nyní je na prahu své již deváté sezóny, Nyck de Vries do F1 naplno vstoupí až v 28 letech. I on má ale za sebou řadu úspěchů, v sezóně 2019 se stal šampionem formule 2 a v ročníku 2020/21 mistrem světa formule E.

A přestože je o dva a půl roku starší než dvojnásobný mistr světa, považuje de Vries Verstappena za svého „velkého bratra“.

„S Maxem se známe už od velmi mladého věku, v motokárách jsme vyrůstali v podobné době, ačkoliv jsme nikdy proti sobě nezávodili,“ řekl de Vries.„Ve skutečnosti jsme proti sobě poprvé závodili minulý rok v Monze a náhodou jsme byli na startovním roštu vedle sebe, to bylo úžasné. Máme skvělý vztah, vyrůstali jsme v motorsportu, naši tátové se velmi angažovali a velmi podobně jsme s motokárami objížděli Evropu, chováme k sobě velký respekt.

„Jsme samozřejmě ze stejné země, mluvíme stejným jazykem a vycházíme spolu. A ačkoliv jsem starší, skoro to vypadá, že je Max v paddocku formule 1 mým velkým bratrem. Velmi mnoho toho dosáhl a už má spoustu zkušeností.“

De Vries u AlphaTauri nahradí Pierra Gaslyho, který přechází do týmu Alpine.

Další článek: Valentino Rossi slaví pódium při debutu za BMW!

Témata článku: ,