Je Ferrari v závodním tempu rychlejší?

Auto Motor und Sport analyzoval páteční časy a podle jeho názoru je Ferrari v závodním tempu rychlejší než Mercedes.
Je Ferrari v závodním tempu rychlejší?

V času na jedno kolo to nevypadá na nějakou změnu. Mercedes opět kraluje. Podle Auto Motor und Sport ale v závodním tempu dominuje Ferrari se svým upgradovaným motorem. Mercedes ztrácí, na třetím místě je Lotus před Toro Rosso.

Räikkönen a Vettel byli dopoledne při delší jízdě v průměru o půl sekundy rychlejší než jezdci Mercedesu. To bylo ještě na měkké sadě pneumatik, která se v Kanadě jeví jako lepší volba.

„Ferrari je v závodní simulaci mnohem rychlejší než my,“ přiznal Toto Wolff. „Musíme to analyzovat, protože jsme neměli žádné problémy s nastavením a nejezdili jsme ani opatrněji jako během jiných pátků.“

Odpoledne byl Räikkönen v delším stintu na měkké sadě dokonce o sekundu rychlejší než Rosberg na super měkké.

Podobné závěry je ale třeba brát s rezervou. Týmy mohly mít různé množství paliva a navíc páteční odpolední program byl zcela rozhozen hrozbou deště, která se nakonec i naplnila.

Pokud dnešní kvalifikaci neovlivní déšť, budou favority jezdci Mercedesu. Zda se Ferrari podaří využít potenciál nového motoru, který má přinést 20 a 30 koní, na to si budeme muset počkat do nedělního závodu.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Jacques Villeneuve: Gilles byl můj hrdina, ale ne otec

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00