Je fajn udělat si dobré jméno na trhu, myslí si Vandoorne

Stoffel Vandoorne stále touží v příští sezóně s McLarenem naplno vstoupit do formule 1. Je podle něj přitom dobré ukázat svůj potenciál i dalším týmům.
Je fajn udělat si dobré jméno na trhu, myslí si Vandoorne

Loňský šampion seriálu GP2 ve Velké ceně Bahrajnu nahradil zraněného Fernanda Alonsa. Belgičan prokázal svůj talent hned v kvalifikaci, kde při svém prvním startu porazil zkušenějšího týmového kolegu Jensona Buttona. Neméně úspěšný byl i v závodě, kde přivezl McLarenu první letošní bod.

Vandoorne sám vidí budoucnost u týmu z Wokingu, kde by příští rok mohl nahradit jednoho ze současných jezdců. Žádná jednání však zatím stále nezačala.

„Jsem velmi spokojen s tím, jak na tom teď u McLarenu jsem. Mám tady smlouvu, takže věřím, že můj výkon v Bahrajnu pomůže posunout věci vpřed z pohledu příští sezóny, stále je ale velmi brzy,“ řekl Vandoorne. „Mým cílem je rozhodně být příští rok ve startovním poli, takže se teď velmi snažím.“

Vandoorne uspěl, bude jezdit za McLaren nebo odejde jinam?

Vandoorne uspěl, bude jezdit za McLaren nebo odejde jinam?

„Byly tu i další týmy, já jsem ale velmi spokojený u McLarenu, kde mám i smlouvu. Mým cílem je usednout do tohoto vozu. Fakt, že jsem měl v Bahrajnu dobrý víkend, tomu pravděpodobně pomohl a je fajn udělat si dobré jméno na trhu.“

„Hodně se o mně mluví, což je dobré pro moje zviditelnění. Ten víkend mi pomohl, uvidíme, jak se věci vyvinou v následujících několika měsících,“ uzavírá Vandoorne, pro kterého o tomto víkendu na Suzuce začíná sezóna v japonské Super formuli.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Steiner: Nové týmy mají mít možnost více testovat

10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.
20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton