Jdu stejnou cestou jako Leclerc, říká Russell

George Russell debutoval ve Williamsu, kde samozřejmě nemohl ukázat svůj potenciál, jako to udělal vloni Leclerc u Sauberu, nebo letos Norris v McLarenu či Albon v Toro Rosso a Red Bullu.
Jdu stejnou cestou jako Leclerc, říká Russell

George Russell patří Mercedesu, který je s jeho výkony spokojený. U Williamsu nemohl samozřejmě Russell dělat zázraky. Přesto se mu podařilo například porazit Kubicu ve všech kvalifikacích.

„Všichni v Mercedesu a Williamsu vědí, že jsem v loni porazil Landa a Alexe,“ řekl Russell v rozhovoru pro MotorsportWeek.

Russell naráží na sezónu 2018 šampionátu F2, který vyhrál s 287 body. Na druhém místě skončil Norris (219 bodů) a třetí byl Albon (212 bodů).

Russell: Příští rok bychom chtěli bojovat ve středu pole

Russell: Příští rok bychom chtěli bojovat ve středu pole

„Jdu stejnou cestou jako Charles. Vyhrál GP3, vyhrál jsem GP3, vyhrál F2, vyhrál jsem F2. Oba jsme vyhráli v našich prvních sezónách. Charles má teď největší počet pole position a vyhrává závody, Alex ukazuje, co dokáže, Lando odvádí slušnou práci. Jsem za ně rád.“

Russell vnímá situaci tak, že čím lépe na tom budou Norris a Albon, tím lépe pro něj, protože on je ten, kdo je porazil.

„Vlastně chci, aby se jim dařilo, protože čím lepší budou, tím lépe pro mě,“ řekl. „Když přijde čas a já budu vyjednávat nebo cokoliv, mohu říct: ‚Skutečně jsem nebyl schopen úplně ukázat, co umím, ale ukázal jsem to minulý rok a rok předtím proti těmto klukům a oni jasně ukazují, co dokážou.‛“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Motorsport Magazin: Vůz Alfy Romeo neprošel nárazovými testy

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen