Jdu stejnou cestou jako Leclerc, říká Russell

George Russell debutoval ve Williamsu, kde samozřejmě nemohl ukázat svůj potenciál, jako to udělal vloni Leclerc u Sauberu, nebo letos Norris v McLarenu či Albon v Toro Rosso a Red Bullu.
Jdu stejnou cestou jako Leclerc, říká Russell

George Russell patří Mercedesu, který je s jeho výkony spokojený. U Williamsu nemohl samozřejmě Russell dělat zázraky. Přesto se mu podařilo například porazit Kubicu ve všech kvalifikacích.

„Všichni v Mercedesu a Williamsu vědí, že jsem v loni porazil Landa a Alexe,“ řekl Russell v rozhovoru pro MotorsportWeek.

Russell naráží na sezónu 2018 šampionátu F2, který vyhrál s 287 body. Na druhém místě skončil Norris (219 bodů) a třetí byl Albon (212 bodů).

Russell: Příští rok bychom chtěli bojovat ve středu pole

Russell: Příští rok bychom chtěli bojovat ve středu pole

„Jdu stejnou cestou jako Charles. Vyhrál GP3, vyhrál jsem GP3, vyhrál F2, vyhrál jsem F2. Oba jsme vyhráli v našich prvních sezónách. Charles má teď největší počet pole position a vyhrává závody, Alex ukazuje, co dokáže, Lando odvádí slušnou práci. Jsem za ně rád.“

Russell vnímá situaci tak, že čím lépe na tom budou Norris a Albon, tím lépe pro něj, protože on je ten, kdo je porazil.

„Vlastně chci, aby se jim dařilo, protože čím lepší budou, tím lépe pro mě,“ řekl. „Když přijde čas a já budu vyjednávat nebo cokoliv, mohu říct: ‚Skutečně jsem nebyl schopen úplně ukázat, co umím, ale ukázal jsem to minulý rok a rok předtím proti těmto klukům a oni jasně ukazují, co dokážou.‛“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Motorsport Magazin: Vůz Alfy Romeo neprošel nárazovými testy

9:35 | Mercedes a Aston Martin budou více spolupracovat, což se určitě promítne i ve F1. Mercedes navýší podíl v Astonu na 20 %. Ten získá přístup k technologiím elektrických pohonů.
18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
27. října | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10