Jdeme správným směrem, věří po Soči u Ferrari. Na co se teď v Maranellu zaměří?

Ferrari přivezlo do Ruska pár nových dílů. Zisky sice nebyly velké, ale Mattia Binotto věří, že Ferrari jde správným směrem.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Jdeme správným směrem, věří po Soči u Ferrari. Na co se teď v Maranellu zaměří?  | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Sebastian Vettel v kvalifikaci boural. V závodě se pak zasekl v provozu. Leclerc startoval z 10. místa a dokázal se dostat na šestou pozici mezi oba renaulty. Pro Ferrari to v současné situaci byly cenné body.

„Pokud bych měl shrnout víkend do jedné věty, řekl bych, že je to pokrok –alespoň ve srovnání s předchozími závody,“ komentoval Grand Prix Ruska Binotto.

„Dokázali jsme se zlepšit, pokud jde o konkurenceschopnost a výsledky závodu.“

Leclerc bodoval, Vettel absolvoval nudný jubilejní závod

Leclerc bodoval, Vettel absolvoval nudný jubilejní závod

Podle Binotta Ferrari seděl okruh. Nová vylepšení (přední křídlo, bočnice zadního křídla aj.) měly vliv spíše malý.

„Aerodynamická vylepšení, která jsme přivezli do Soči, nebyla radikální z hlediska výkonu, ale směřují správným směrem, pokud jde o vývoj vozu.“

„Ve středu pole je to tak těsné, že malé kroky mohou udělat velký rozdíl. V tomto trendu musíme pokračovat i v nadcházejícím závodě na Nürburgringu.“

Auto Motor und Sport uvádí, že Ferrari chce potvrdit data z aerodynamického tunelu na trati. Pokud se tak stane, chtějí se podle Binotta zaměřit na difuzor, v němž vidí největší vývojový potenciál. Více přítlaku vzadu znamená, že se Ferrari nemusí vzdát tolika přítlaku vpředu, aby vyvážilo auto. Jezdci by pak mohli agresivněji zatáčet, což by pomohlo zejména Vettelovi.

Další článek: Schumacher a Ilott nastoupí v prvním tréninku na Grand Prix Eifelu

16:35 | Buemi je nyní oficiálním rezervním jezdcem Red Bullu a AlphaTauri. Sergio Sette Camara bude závodit v japonské super formuli.
16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10