Japonská mise: Jenson Button dobývá v Super GT „zemi vycházejícího slunce“

Tak jak to dopadlo?

Jenson Button CerVus F1  |  22. 04. 2018 11:38

No v tom prvním závodě auto předával v podstatě na 7 místě a to auto na bedu dostal starý mazák. Ale i tak je to teprve první závod. On se do toho dostane.
Navíc když se tam začnou proplétat GT500 skrz pole GT300 tak to je celkem mazec. Pro jezdce z F1 to bude celkem šok.
Upřímně ty závody jsou ale zajímavější než F1 nebo LMP1. Já se mu nedivím, že šel sem. Pro jezdce asi není zábavnější pohár.
Nejlepší tam je stejně ta toyota prius které místo motoru ze sekačky dali pod kapotu motor z LMP1 a nechali tu hybridní soustavu z civilního auta.

Jenson Button CerVus F1  |  22. 04. 2018 12:21

Abych teda JB nekřivdil, tak on to auto reálně předával na 5 místě a Yamamoto vyjel na trať na třetím místě. Takže v čase zastávek v boxech získali 4 místa.
Navíc v druhé polovině závodu už bylo startovní pole více roztahané a bylo snadnější jak předjíždět 300, tak si hlídat 500 za sebou. Kdyby ten závod byl o pár kol delší tak mohli skončit díky poškození auta na čele i první.

NewIndyCarFan  |  21. 04. 2018 21:42

Tak si říkám, jaký je nejprestižnější podnik u nás tady v ČR že o tom musí celý zbytek světa o tom vědět.. Tak tak je na tom asi Button v Japonsku.. Dneska, díky asoc.sítím, už budeme řešit i to že si no name pilot nějaké neznámé kategorie dojel na roh ulice v Rumunsku pro mlíko do krámku který má otevřeno jen o sobotách každý sudý týden a to od 9-11 dopoledne..

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 21. 04. 2018 21:46

aero minor  |  22. 04. 2018 07:45

Ty, vo.le,... ty musíš mít hroznéj život. Jsi plnej hnusu... Jensonovi to přeju, žije prima život.

Jenson Button CerVus F1  |  22. 04. 2018 11:41

Tohle je nejsledovanější GT pohár na světě. FIA GT tiše sedí v koutě a závidí. Rozhodně lepší než když nám tu pořád cpou články ze závodů šlapacích autíček na parkovišti.