Jan Charouz získal cenu FIA za Talent roku

Důvodem je titul s Engem a Mückem v sérii Le Mans.

Český závodník Jan Charouz obdržel od Mezinárodní automobilové federace cenu v kategorii Talent roku. Perličkou na dortu je skutečnost, že cenu Charouz dostal přímo z rukou novopečeného prezidenta FIA Jeana Todta.

K vyhlášení ceny došlo v rámci slavnostního předávání cen vítězům FIA středoevropské zóny v jednotlivých kategoriích automobilového sportu, které se o víkendu uskutečnilo v černohorském letovisku Sveti Stefan.

Jan Charouz se letos stal společně s Tomášem Engem a Němcem Stefanem Mückem šampionem série Le Mans. Právě Stefan Mücke byl britským magazínem Autosport ohodnocen jako pilot roku série Le Mans.

Na Tomáše Engeho podle autorů žebříčku zbylo až deváté místo. Píší o něm, že v důsledku předsezonní havárie na Paul Ricard Enge zamakal, ale prý na svých závodních smyslech něco ztratil.

Jan Charouz se do nejlepší desítky nedostal. Přesto je ocenění FIA pro české barvy úspěchem.

„Nesmírně si tohoto ocenění vážím," řekl Jan Charouz. "V letošním roce jsem končil studium, přesto jsem se maximálně snažil, abych se zlepšoval i na závodních tratích. Výsledky Le Mans Series i toto ocenění dokládají, že to nebyla marná snaha. Jsem velice rád, že FIA vybrala právě mě.“

Další článek: Renault a BMW nyní čeká na posouzení kroku Toyoty

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.