Jan Charouz a Josef Král se proti sobě postaví při testech GP2

Charouz s týmem ART, Král se stájemi Monteira a Piqueta.

Tento týden se konají oficiální testy formule GP2 na španělském okruhu v Jerezu. Letošní šampion této série, Němec Nico Hülkenberg, postoupí příští rok do formule 1 s týmem Williams.

Pro české barvy je dobrou zprávou skutečnost, že testů v Jerezu se zúčastní Josef Král a Jan Charouz. Josef Král získal letos dvě vítězství v Mezinárodní formuli Master, kde skončil celkově třetí. Jan Charouz je šampionem letošní série Le Mans společně s Tomášem Engem.

Účast obou závodníků při společných testech GP2 bude o to pikantnější, že manažerské týmy Charouze a Krále jsou velkými konkurenty nejen v okruhovém mistrovství České republiky. O Královy záležitosti se starají lidé kolem Bohemian Racing Teamu, Charouz je přirozeně členem programu Charouz Racing System.

Charouz bude testovat vůz stáje ART, se kterým získali tituly Lewis Hamilton nebo právě Hülkenberg. Romain Grosjean získal titul asijské části šampionátu.

Král bude testovat pro tým BCN bývalého pilota formule 1 Tiaga Monteira a také pro stáj Piquet Sports.

Testy se konají od 6. do 8. října. Charouz by měl testovat také na okruhu v Abú Zabí 22. a 23. října, týden před Velkou cenou formule 1.

Další článek: Alguersuari dvakrát boural, ale je nadšený