Jamie Chadwick zůstává vývojovou jezdkyní Williamsu

Vítězka prvního ročníku W Series Jamie Chadwick zůstává vývojovou jezdkyní Williamsu.
Jamie Chadwick zůstává vývojovou jezdkyní Williamsu

Jednadvacetiletá závodnice získala v roce 2015 titul v GT4 britského šampionátu GT a v sezóně 2018/19 vyhrála zimní sérii MRF.

Vloni vyhrála první ročník ženské W Series a stala se také vývojovou jezdkyní Williamsu. Tým potvrdil, že v této roli zůstane také letos. Bude ještě více pracovat na simulátoru a zúčastní se několika závodů. 

„Pracovat s týmem v roli vývojové jezdkyně byla fantastická příležitost,“ řekla Chadwick.

„Čas strávený v simulátoru byl neocenitelný. Každý okamžik jsem si užila a ponořila se do týmu. Těším se, že letos mohu s Williamsem pokračovat.“

„Jamie odvedla vynikající práci v propagaci žen v motorsportu a jsme nesmírně hrdí na práci, kterou odvedla,“ uvedla Claire Williams.

Foto: W Series

Další článek: Brazílie 2012 - závod, který měl vyhrát Hülkenberg

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.