James Key se stane novým technickým ředitelem Alfy Romeo | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

James Key se stane novým technickým ředitelem Alfy Romeo

Tým Alfa Romeo oznámil, že jeho novým technickým ředitelem bude od 1. září James Key. Britský inženýr v této roli nahradí Jana Monchauxe.

Po nepříliš povedeném vstupu do probíhající sezony se tým Alfa Romeo rozhodl ke změně svého technického ředitele. Do švýcarského Hinwilu se po více než 11 letech vrací respektovaný inženýr James Key, který v roli šéfa technického oddělení nahradí Jana Monchauxe, jenž tuto pozici zastával od roku 2019.

Jednapadesátiletý James Key naposledy působil v McLarenu, kde strávil necelé čtyři roky. Ve Wokingu Key skončil v důsledku velkých organizačních změn letos v březnu.

Key nebude pro tým z Hinwilu, jenž momentálně závodí pod hlavičkou Alfy Romeo, nicméně jde stále o Sauber, pracovat poprvé. Naváže zde totiž na své angažmá z let 2010 až 2012.

„Jsem rád, že mohu Jamese přivítat zpět doma v Hinwilu. Zázemí, které zde najde, se od jeho působení hodně změnilo, ale zápal a odhodlání, které přispěly k úspěchu týmu v době jeho předchozího působení, jsou stále stejné. Jsem si jistý, že společně s tímto velmi talentovaným a odhodlaným týmem budeme schopni pokračovat v cestě kupředu, na kterou jsme se vydali,“ uvedl v tiskovém prohlášení výkonný ředitel Sauberu Jan Seidl, který zároveň poděkoval za dosavadní práci odcházejícímu Monchauxovi.

„Jsem nadšen, že se vracím do Hinwilu a že budu pracovat se starými i novými kolegy. Na své předchozí působení v Sauberu mám velmi hezké vzpomínky. Těším se, že budu řídit technickou stránku týmu v jednom z nejkritičtějších okamžiků jeho dlouhé historie,“ prohlásil Key s výhledem na změny, které se v Hinwilu chystají. Od sezony 2026 se totiž Sauber stane továrním týmem automobilky Audi.

Doporučujeme

Články odjinud