James Key odchází z pozice technického ředitele Sauberu

Muž, který pomohl Sauberu postavit se na nohy po odchodu BMW, opouští Hinwil. James Key se rozhodl složit funkci technického ředitele.
James Key odchází z pozice technického ředitele Sauberu

"Užil jsem si práci u týmu Sauber v posledních dvou letech," uvedl. "Bylo to velmi intenzivní a zajímavé období, během kterého jsme zvládli přeměnu z většího na menší tým, všichni to zvládli dobře. Myslím, že tým je teď dobře připraven na budoucnost a přeji mu to nejlepší. Dostal jsem nabídku na práci doma v Británii a přijal jsem ji."

Key pracoval u Sauberu jako technický ředitel a na jeho místo nebyl nikdo nominován přímo, jeho úkoly převezmou šéfové aerodynamiky, designu, výkonnosti a provozu. Kam přesně Key zamíří a zda to bude jiný tým formule 1, neuvedl.

"Kvalifikovaný tým bude sdílet celkovou technickou zodpovědnost," potvrdil majitel stáje Peter Sauber. "Tato struktura se dobře osvědčila v ostatních závodních týmech. Za dobu téměř dvou let udělal James pro náš tým hodně."

"Hlavně v době těžkého přechodu z týmu automobilky na soukromý podnik. Hodně přispěl k tomu, aby se tým znovu stabilizoval. Chceme mu poděkovat za jeho úsilí a přejeme mu to nejlepší."

Další článek: Cílem Force Indie v letošní sezoně je páté místo mezi konstruktéry

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.