James Key odchází z pozice technického ředitele Sauberu

Muž, který pomohl Sauberu postavit se na nohy po odchodu BMW, opouští Hinwil. James Key se rozhodl složit funkci technického ředitele.
James Key odchází z pozice technického ředitele Sauberu

"Užil jsem si práci u týmu Sauber v posledních dvou letech," uvedl. "Bylo to velmi intenzivní a zajímavé období, během kterého jsme zvládli přeměnu z většího na menší tým, všichni to zvládli dobře. Myslím, že tým je teď dobře připraven na budoucnost a přeji mu to nejlepší. Dostal jsem nabídku na práci doma v Británii a přijal jsem ji."

Key pracoval u Sauberu jako technický ředitel a na jeho místo nebyl nikdo nominován přímo, jeho úkoly převezmou šéfové aerodynamiky, designu, výkonnosti a provozu. Kam přesně Key zamíří a zda to bude jiný tým formule 1, neuvedl.

"Kvalifikovaný tým bude sdílet celkovou technickou zodpovědnost," potvrdil majitel stáje Peter Sauber. "Tato struktura se dobře osvědčila v ostatních závodních týmech. Za dobu téměř dvou let udělal James pro náš tým hodně."

"Hlavně v době těžkého přechodu z týmu automobilky na soukromý podnik. Hodně přispěl k tomu, aby se tým znovu stabilizoval. Chceme mu poděkovat za jeho úsilí a přejeme mu to nejlepší."

Další článek: Cílem Force Indie v letošní sezoně je páté místo mezi konstruktéry

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10