Jaký má smysl být ve F1, jestli tohle není povolené, ptá se Verstappen po souboji s Leclercem

Max Verstappen z Red Bullu se stal vítězem napínavé Velké ceny Rakouska vozů formule 1, když se na první pozici dostal po tvrdém souboji s Charlesem Leclercem z Ferrari, při kterém došlo i ke kontaktu mezi oběma vozy.
Jaký má smysl být ve F1, jestli tohle není povolené, ptá se Verstappen po souboji s Leclercem

Tři kola před cílem se Verstappen dotáhl na vedoucího Leclerca a ve třetí zatáčce okruhu Red Bull Ring na něj zaútočil. Když se Leclerc snažil vnější stopou bránit svou pozici v pravotočivé zatáčce, došlo mezi oběma ke kontaktu kolo na kolo.

Celý incident nyní prošetřují sportovní komisaři, Verstappen si ale nemyslí, že byl při souboji za hranou pravidel.

„Je to tvrdé závodění, jinak bychom museli zůstat doma. Pokud tyto věci nejsou v závodění dovolené, jaký je pak smysl být ve formuli 1?“ ptá se Verstappen.

Po nepovedeném startu, kdy se Verstappenovi nepodařil odjezd z druhé startovní pozice, se Nizozemec propadl až na konec první desítky. Postupně se však probojovával pořadím vpřed, až v cíli závodu zajistil sobě a Red Bullu první letošní vítězství. Letos poprvé také vyhrál jiný pilot než jezdec Mercedesu.

Velký úspěch slaví také dodavatel motorů Honda, pro kterou je to první vítězství od jejího návratu do formule 1 v roce 2015.

„Na rovinkách jste mohli vidět, že jsem měl dobrou rychlost, takže jsme jej mohli předjet. Jsem neskutečně šťastný za celý tým a za Hondu. Vyhrát tady je neuvěřitelné,“ řekl Verstappen, kterého na tribunách podporovalo velké množství nizozemských fanoušků.

Gasly s kolem ztráty

Sice na bodovaném sedmém místě, ale s kolem ztráty na svého vítězného týmového kolegu dojel v Rakousku druhý pilot Red Bullu Pierre Gasly.

„Byl to těžký závod. Na měkké sadě jsem v prvním stintu neměl dobrou rychlost a pak jsem byl zaseknutý za vozy přede mnou. Ve druhém stintu jsem na začátku tlačil až příliš a už po pár kolech jsem si zničil tvrdou sadu pneumatik, pak jsem jen zpomaloval a neměl jsem rychlost na to držet se Landa (Norrise),“ řekl Gasly.

„Nejsem příliš spokojen se svou výkonností a mohl jsem závod zvládnout mnohem lépe. Nedostal jsem z vozu to, co jsem chtěl, takže budeme dále tlačit, ale je hezké vidět, že auto funguje a pro další závody máme správný směr.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Souboj nové generace: Verstappen vyhrál v Rakousku, Honda má první vítězství

Témata článku: , , ,