Jaký bude název týmu Renault?

Ve středu nás čeká poměrně očekávaná prezentace týmu Renault.
Jaký bude název týmu Renault?

Klasické představení nového vozu v továrně spíše ustupuje a týmy volí prezentaci na internetu nebo před vyjetím do prvních testů. Na druhou stranu se objevují prezentace týmů, během kterých obvykle spatříme jen nové zbarvení. Vloni se takto představila v Mexiku Force India, letos nás to čeká (zbarvení) u Red Bullu. 

Už ve středu se ale bude představovat Renault a u něj by to mělo být mnohem zajímavější. Nový vůz sice neuvidíme, ale dozvíme se nové podrobnosti o týmu, možná uvidíme zbarvení a také by mohl být potvrzen Kevin Magnussen v roli závodního jezdce. 

Čekáme také na název týmu. Podle Motorsport-Total.com by v něm kromě jména Renault mohla být ještě jedna značka. Favorité jsou dva. V prvním případě Infiniti, které bylo do konce loňského roku partnerem Red Bullu. Druhou možností je výrobce nejen sportovních vozů Alpine. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pomohou nová pravidla Ferrari?

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).