Jako tým jsme zklamaní, přiznal šestý Vettel

Sebastian Vettel si nedokáže vysvětlit ztrátu výkonnosti Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska poté, co se v trénincích jeho jezdci zdáli být největšími soupeři Mercedesu.
Jako tým jsme zklamaní, přiznal šestý Vettel

Piloti stáje z Maranella se na roštu postaví až do třetí řady, když Kimi Räikkönen bude pátý před šestým Vettelem. Ten přitom spoléhá na start, na kterém by mohl získat pár pozic.

 

Vettel: „Nevím, co se dnes odpoledne stalo.“

 

„Je tu start, dlouhý závod a spousta kol,“ řekl Vettel. „První kolo je důležité, pak nás ale čeká celý závod. Uvidíme, co se nám podaří udělat. Myslím, že vůz by měl být zítra mnohem rychlejší. Nevím, co se dnes odpoledne stalo.“

„Jako tým jsme zklamaní, protože jsme nedosáhli toho, čeho jsme mohli, musíme se na to podívat a pochopit to. Teď to nezměníme.“

„Zítra je další den, víme, že vůz je silný, musíme se jen ujistit, že všechno uděláme správně.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zklamání po kvalifikaci převládá také u Kimiho Räikkönena. „Nebyl to jednoduchý den. Snažili jsme se odvést maximum a tohle je to, co máme. Samozřejmě je to daleko za tím, kde jsme chtěli být,“ řekl Fin.

„Osobně jsem byl mnohem rychlejší než dnes ráno. Ano, změnili jsme nastavení vozu, protože ráno jsme nebyli moc rychlí, rozhodně jsme se ale posunuli vpřed. Nejvíce jsme ztratili v posledním sektoru, když se ale snažíte a tlačíte na pilu, tak to někdy nevyjde.“

„Samozřejmě, že by pro závod bylo lepší, kdybychom byli ve druhé řadě, nejprve se ale pokusíme mít dobrý start, projet čistě první zatáčkou a uvidíme, co se stane. Nemám tušení, co se stane, takže je zbytečné o tom teď uvažovat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason, Dan Istitene, Mark Thompson

Další článek: Hamilton získal třetí letošní pole position

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10