Jako loňské Ferrari... Binotto bagatelizuje zlepšení Mercedesu

Mercedes se zlepšil, ale na Red Bull a Ferrari nemá. Myslí si to alespoň Mattia Binotto, který dnešní vůz a formu stříbrných šípů přirovnává k loňskému vozu své stáje.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Jako loňské Ferrari... Binotto bagatelizuje zlepšení Mercedesu  | Foto: Getty Images / Clive Mason

„Nejprve jim blahopřeji, protože se zotavili a zlepšili rychlost svého vozu,“ řekl Binotto v rozhovoru pro Sky Sports F1.

Podle šéfa Ferrari ale Mercedes není zpět ve hře o nejvyšší příčky. „V kvalifikaci, během jediného kvalifikačního kola, byli o sedm desetin pomalejší, a to je tady krátký okruh.“

Wolff nadšený z výkonu Hamiltona i vozu. Vypadalo to, že jede s mistrovským autem, říká

Wolff nadšený z výkonu Hamiltona i vozu. Vypadalo to, že jede s mistrovským autem, říká

„V neděli skončili 30 sekund nebo více za Red Bullem. Na Charlese to mohlo být i 40 sekund.“

„Čtyřicet sekund na 66 kol je pořád šest nebo sedm desetin na kolo. Šest nebo sedm desetin na kolo je stále ještě významná hodnota. To je jako loni u Ferrari.“

Celkově pozitivní víkend

Charles Leclerc sice velkou cenu nedokončil, Sainz se roztočil a dojel pod pódiem, ale z hlediska formy týmu to byl podle Binotta silný víkend. 

Scuderii navíc dříve trápila degradace. Ve Španělsku byla degradace obecně obrovská, ale Leclerc zajel do boxů až jako předposlední (Vettel byl tím posledním o chvíli později).

Klepněte pro větší obrázek

„Musíme zůstat optimističtí a pro tým to byl celkově pozitivní víkend. Přivezli jsme vylepšení, auto bylo rychlé a vybojovali jsme fantastickou pole position.“

Další problém pro Leclerca. Část pohonné jednotky nepůjde opravit

Další problém pro Leclerca. Část pohonné jednotky nepůjde opravit

„Zatímco závodní tempo bylo skvělé. Po několika závodech, kdy jsme se trápili s opotřebením pneumatik a jejich vysokou degradací, jsme byli docela rychlí! Startovali jsme na nových měkkých pneumatikách, na to bychom neměli zapomínat, protože to možná byla výhoda, ale stejně tak na středních pneumatikách byla zpětná vazba od jezdců velmi silná a myslím, že to je pozitivní.“

Další článek: Albon v závodě trpěl nezvykle velkou degradací. Mohl jsem jet na šest zastávek, říká

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00