Jako když žralok ucítí krev, říká k výkonu Hamiltona v Silverstone Webber | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Jako když žralok ucítí krev, říká k výkonu Hamiltona v Silverstone Webber

Bývalý pilot F1 Mark Webber ocenil výkon Lewise Hamiltona ve Velké ceně Británie, v níž pilot Mercedesu ukončil své téměř 3leté čekání na triumf v F1.

Téměř 1 000 dnů dlouhé čekání Lewise Hamiltona na triumf v F1 skončilo minulou neděli v Silverstone, kde britský závodník nenašel přemožitele v závodě zmítaném proměnlivými podmínkami.

Hamilton si za svůj výkon vysloužil uznání nejen z řad fanoušků, ale například také ze strany bývalých závodníků.

Mezi nimi nechybí ani expilot F1 Mark Webber, který Hamiltona přirovnal ke žralokovi.

„Na domácím hřišti přepl do režimu bestie,“ uvedl vítěz devíti závodů F1 Webber ve vysílání televizní stanice Channel 4.

 „Myslím, že to začalo ke konci prvního stintu, když se začalo mluvit o tom, že přijde déšť. V tu chvíli vycítil krev, podobně jako žralok v oceánu,“ nabídl Australan svůj pohled.

„Chytil šanci za pačesy, učinil klíčová rozhodnutí a řídil tým. Jsem velký Lewisův fanoušek. Vím, že jsem (nedávno, pozn. red. ) řekl, že jsou jeho výsledky na hraně a ptal jsem se, kde je jeho motivace... Když ale dostane záblesk něčeho takového, co jsme viděli, tak je lepší ustoupit,“ prohlásil dále Webber, podle kterého Hamilton v neděli ukázal, jaký má stále hlad po úspěchu.

Doporučujeme

Články odjinud