Jako kdybych byl v nekonečném kruhu bolesti, hodnotil Albon GP Las Vegas | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Jako kdybych byl v nekonečném kruhu bolesti, hodnotil Albon GP Las Vegas

I když Alexander Albon do GP Las Vegas startoval z páté pozice, na body nedosáhl. Thajsko-britský závodník závod dokonce označil za bolestivý.

Jezdci Williamsu prožili během uplynulého víkendu v Las Vegas nadprůměrnou kvalifikaci, když si v ní Alexander Albon po penalizaci Carlose Sainze zajistil pátou příčku, zatímco jeho kolega Logan Sargeant skončil jen o místo za ním.

Kvalifikační představení Williamsu tak podpořilo předvíkendové předpoklady, že by trať v Las Vegas, ale i chladné podmínky, mohly britské stáji sedět.

Samotný závod však pro tým z Grove tak úspěšný nebyl, když si ani jeden z jeho závodníků nedokázal dojet pro body.

Blíže k nim měl Alexander Albon, který se nejprve držel kolem pátého místa, aby se v pozdější fázi závodu nejprve postupně propadl na devátou příčku a nakonec dojel 12. poté, co jedenáct kol udělal jezdeckou chybu.

„Upřímně řečeno, nemyslím si, že to bylo tak špatné, jak to vypadalo,“ řekl po závodě Albon, kterého cituje web RaceFans.net.

Pilot Williamsu rovněž prohlásil, že mu nepomohlo načasování výjezdu zpomalovacího vozu, ale ani i trápení v podobě drolení pneumatik.

„Udělali jsme pár věcí, abychom problém zmírnili, ale nemohli jsme se ho úplně zbavit. Vím, jak se starat o pneumatiky, ale nejde to, když máte hned za sebou vláček sedmi aut,“ vysvětlil Albon.

„Pak bojujete v každém kole, musíte bránit každou zatáčku. Na pneumatiky se vám dostávají nečistoty...Bylo to jako nekonečný kruh bolesti,“ nechal se slyšet thajsko-britský závodník, jehož Williams bude během nadcházející GP Abú Zabí hájit sedmé místo v Poháru konstruktérů.

Doporučujeme

Články odjinud