Jako jediný se svezl po okruhu v Koreji, a tipuje vítězství Red Bullu

Indický závodník Karun Čandhok, který se nedávno jako jediný svezl s monopostem F1 po novém korejském okruhu Jeongam, tipuje na vítězství při Velké ceně Koreje Red Bull.
Jako jediný se svezl po okruhu v Koreji, a tipuje vítězství Red Bullu

Čandhok jezdil v úvodu sezony pro stáj Hispania Racing, ale pro nedostatek sponzorských peněz o místo přišel. Pro demonstrační jízdu na okruhu v Koreji si jej tak vybral Red Bull.

„Bude to vyrovnanější než v Suzuce,“ předpověděl Čandhok pro list Telegraph Sport. „Není to tak aerodynamicky náročný okruh. Ale přesto si myslím, že Red Bull vyhraje. Myslím, že to bude další okruh, který Red Bullu sedne. V Japonsku ukázaly, že jsou o půl sekundy rychlejší než McLaren nebo Ferrari.

A je nemožné tuto ztrátu dotáhnout za dva týdny, bez ohledu na to, kolik nových dílů si týmy přivezou.

Ano, Korea má tři dlouhé rovinky, což by mělo pomoci McLarenu, ale počínaje čtyřkou jsou to samé levotočivé zatáčky, trochu se to klikatí – pomalé zatáčky na dvojku, změna sklonu – to bude sedět více Red Bullu.

Zajímavé by to ale mohlo být na startu. Red Bull si může vyjet první řadu, ale o tu může ještě před zatáčkou č. 4 přijít, právě kvůli rovinkám.“

Karun Čandhok také očekává, že Robert Kubica z Renaultu podá dobrý výkon.

Podle slov indického závodníka se dají očekávat počáteční dětské potíže, jako u jiných nových závodišť, ale v žádném případě to nebude propadák.

„Mnohé spekulace jsou přehnané,“ uzavřel Ind.

Diskuze (7) Další článek: Mercedes tlačí na Force Indii: angažujte Paula di Restu
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo