Jako den a noc, srovnává Williams svůj letošní vůz s loňským FW33

Po nenápadných výkonech v testech se Williams ukázal v Austrálii ve velmi dobrém světle, když bez problémů bojoval v první desítce. Zásluhu na tom má nové auto se solidními základy.
Jako den a noc, srovnává Williams svůj letošní vůz s loňským FW33

Williams se loni rozešel s technickým ředitelem Sam Michaelem a jeho úkoly převzala trojice Mike Coughlan, Jason Sommerville a Mark Gillan. Výsledek způsobil v Melbourne překvapení.

"Byl to hořkosladký den, ale celkově jsem spokojený a hrdý na naše lidi za to, co dokázali během zimní přestávky," řekl Gillan pro Autosport v narážce na Maldonadovu ztrátu šestého místa v posledním kole australské Grand Prix. "A když si srovnáte FW34 s loňským vozem, je to jako den a noc."

Že takovou formu Williamsu nikdo před sezónou nepřisuzoval, je zřejmě dáno množstvím paliva, s jakým jezdil v testech. Ale ani tým z Grove sám sebe nečekal v takové formě.

"Naše rychlost v testech byla dobrá, s množstvím paliva jsme byli upřímní," pokračoval Gillan. "Věděli jsme, že jsme silní, a zlepšilo se nám opotřebení pneumatik, ale i tak jsme byli příjemně překvapeni tím, jak bylo auto konkurenceschopné."

"Bylo příjemné pronásledovat v závodě jedno ferrari a jeden red bull. Takže tohle je to pozitivní, co si vezeme do Malajsie. Jen potřebujeme využít výkonnost vozu. Loni to nešlo, letos máme pořádné závodní auto a skutečně se těšíme na další závod. Máme dobrý základ pro další vývoj. Dobře reaguje na změny a v továrně máme jasný směr, což nás žene vpřed do dalších závodů."

Další článek: Výročí: Mark Donohue - nedožitých 75 let

9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00