Jako den a noc, srovnává Williams svůj letošní vůz s loňským FW33

Po nenápadných výkonech v testech se Williams ukázal v Austrálii ve velmi dobrém světle, když bez problémů bojoval v první desítce. Zásluhu na tom má nové auto se solidními základy.
Jako den a noc, srovnává Williams svůj letošní vůz s loňským FW33

Williams se loni rozešel s technickým ředitelem Sam Michaelem a jeho úkoly převzala trojice Mike Coughlan, Jason Sommerville a Mark Gillan. Výsledek způsobil v Melbourne překvapení.

"Byl to hořkosladký den, ale celkově jsem spokojený a hrdý na naše lidi za to, co dokázali během zimní přestávky," řekl Gillan pro Autosport v narážce na Maldonadovu ztrátu šestého místa v posledním kole australské Grand Prix. "A když si srovnáte FW34 s loňským vozem, je to jako den a noc."

Že takovou formu Williamsu nikdo před sezónou nepřisuzoval, je zřejmě dáno množstvím paliva, s jakým jezdil v testech. Ale ani tým z Grove sám sebe nečekal v takové formě.

"Naše rychlost v testech byla dobrá, s množstvím paliva jsme byli upřímní," pokračoval Gillan. "Věděli jsme, že jsme silní, a zlepšilo se nám opotřebení pneumatik, ale i tak jsme byli příjemně překvapeni tím, jak bylo auto konkurenceschopné."

"Bylo příjemné pronásledovat v závodě jedno ferrari a jeden red bull. Takže tohle je to pozitivní, co si vezeme do Malajsie. Jen potřebujeme využít výkonnost vozu. Loni to nešlo, letos máme pořádné závodní auto a skutečně se těšíme na další závod. Máme dobrý základ pro další vývoj. Dobře reaguje na změny a v továrně máme jasný směr, což nás žene vpřed do dalších závodů."

Další článek: Výročí: Mark Donohue - nedožitých 75 let

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10