Jako bych tu nehodu nikdy neměl, říká po prvním testu Massa

Brazilec se vrátil do vozu formule 1.
Felipe Massa dnes ve Fioranu usedl do předloňského vozu F2007 ke svému prvnímu testu od nehody z maďarské kvalifikace. A byl nadšený, necítil žádný rozdíl a pokud by záleželo jen jeho rozhodnutí, do závodů by se vrátil ihned.

"Když jsem seděl ve voze, bylo to jako by se nic nestalo. Jsem ten stejný bastard jako předtím," řekl Massa pro agenturu ANSA. "Všechno šlo dobře, po fyzické stránce jsem se cítil velmi dobře."

"Bylo to jako by se ta nehoda z 25. července nikdy nestala. Neměl jsem žádné problémy se zrakem a dnes bych byl připravený odjet ne jeden závod, ale dva za sebou."

"Samozřejmě musíme respektovat preventivní omezení stanovená doktory, ale poté, co jsem seděl ve voze, můžu říct, že jsem na tom stejně jako před tou nehodou."

Massa potvrdil, že se letos do závodů nevrátí, připravuje se na příští sezónu, v které bude mít nového týmového kolegu.

"Alonso je profesionál. Takže nevidím důvod, proč bych s ním měl mít problém. Nepřichází proto, aby byl můj nejlepší přítel. Důležitý je pracovní vztah," řekl.

Nejlepší přítel není Massa ani s Hamiltonem, kterého nedávno pobouřil tím, že kvůli podvodu z GP Singapuru zpochybnil výsledky loňského šampionátu. Brazilec si však stojí za tím, že nebýt úmyslné Piquetovy nehody, mohla sezóna dopadnout jinak.

"Pořád jsem velmi naštvaný, protože to, co se stalo, nezměnilo jen jeden závod, ale celý šampionát," uvedl. "Vítězem toho závodu je stále Alonso, Briatore šel domů, zatímco nenastala žádná změna ohledně toho, co nám vzali. Hodně mě to mrzí, protože výsledek šampionátu mohl být jiný."
Další článek: Cílem Renaultu je šesté místo v šampionátu konstruktérů

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.