Jako bych ještě nezačal testovat, říká po první sérii testů Sainz Jr.

Jezdci a týmy formule 1 sice už mají za sebou polovinu letošních předsezónních testů, pilot Renaultu Carlos Sainz Jr. má ovšem pocit, že testovat ještě ani nezačal.
Jako bych ještě nezačal testovat, říká po první sérii testů Sainz Jr.

Španěl během první série testů, která byla poznamenána deštěm a sněhem, na okruhu v Barceloně odjel celkem 151 kol. V hodnocení prvních testů má Sainz Jr. pocit, že má za sebou jeden testovací den. Zároveň je ale přesvědčen o potenciálu vozu R.S.18.

„Zatím jsem netestoval,“ řekl Sainz Jr. „Jezdil jsem, ale ještě jsem opravdu nezačal testovat vůz, nastavovat ho tak, jak chci, nepokoušel jsem se jít jedním směrem a pak jiným. Zatím se ve voze necítím jako doma, proto si myslím, že máme před sebou ještě velký potenciál.

Pokud začneme dělat věci pořádně, začneme testovat a půjdeme správným směrem. Stále mám velké mezery, abych se ve voze cítil pohodlně.“

Sainz Jr. svůj nejlepší čas 1:20.940, kterým zaostal o 1,6 s za Lewisem Hamiltonem, zajel na střední směsi pneumatik.

McLaren bude o kousek před námi, odhaduje Sainz

McLaren bude o kousek před námi, odhaduje Sainz

„To, že se nám daří přimět střední směs fungovat, je pozitivní. Není tu mnoho týmů, které skutečně jely na střední směsi. Dnes jsme dokázali přezout na střední směs a zajet na ní dobrou dlouhou jízdu. Z pohledu vyvážení to ještě není ono, stále máme velký prostor pro zlepšení, takže budu trpělivý a počkám do příštího týdne.“

Španěl k Renaultu přišel už ke konci loňské sezóny, kdy nahradil pro poslední závody Jolyona Palmera.

„Poslední čtyři závody v loňském roce mi pomohly všechny (v Renaultu) poznat a říct svou zpětnou vazbu na loňský vůz,“ řekl Sainz Jr. „A teď jen potřebuji testovat, protože závodění není to co testování. Můj otec vždy říkal, že závody se vyhrávají v testech. A já zatím neměl šanci pořádně testovat vůz.

Melbourne pro mě vždy bylo dobrým závodem, myslím, že je to proto, že jsem přišel z posledního dne testů s dobrým základem na voze, který mi dal důvěru a já dokázal v ulicích Melbourne zaútočit, jak jsem chtěl. Není to jednoduchá trať pro první závod sezóny, musíte mít velkou důvěru ve vůz.“

Pilot Renaultu také věří, že po prvních testech, kdy týmům nepřálo počasí, zvládne během druhé série testů připravit se na úvodní Velkou cenu Austrálie.

„Osobně si myslím, že mám čas,“ řekl. „Nevím jak ostatní, ale myslím, že pokud budeme mít klidný týden, tak mám čas odjet nějaké kratší jízdy a vyzkoušet si více směsí pneumatik a vydat se různým směrem.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Toro Rosso-Honda může letos překvapit, věří Hartley

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.