Jako Aston Martin budeme muset být od začátku silní, říká Stroll

Majitel týmu formule 1 Racing Point Lawrence Stroll řekl, že plánovaná změna názvu týmu na Aston Martin v roce 2021 přinese „tlak a očekávání“.
Jako Aston Martin budeme muset být od začátku silní, říká Stroll

Na začátku letošního roku bylo oznámeno, že miliardář Stroll koupil podíl v britské automobilce Aston Martin. V rámci toho dojde k přejmenování současného týmu Racing Point a Stroll věří, že tým může spolu se změnou názvu udělat krok vpřed.

„Skupina mužů a žen v Silverstonu jsou skuteční závodníci a jejich odhodlání a duch jsou jedním z hlavních důvodů, proč jsem investoval do týmu formule 1. Po 30 letech si zaslouží příležitost reprezentovat tuto legendární značku,“ říká Stroll.

„Pokračujeme v investicích do týmu, abychom všem dali potřebné prostředky a letos v Racing Pointu uvidíme přínos tohoto úsilí. S příchodem jména Aston přichází také tlak a očekávání. Budeme muset být konkurenceschopní hned od začátku. Nepochybuji o tom, že se tým na Silverstonu postaví výzvě a udělá jméno Aston Martin hrdým.“

Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

Aston Martin vznikl v roce 1913 a kromě výroby automobilů byl úspěšný i v motorsportu. „Značka s rodokmenem a historií Astonu Martin musí soutěžit na nejvyšší úrovni motorsportu. Myslím, že je to nejúžasnější věc, která se v poslední době stala ve formuli 1 a pro všechny zúčastněné strany ve sportu je to neuvěřitelně vzrušující, obzvlášť pro fanoušky,“ říká Stroll.

„Nedokážu vymyslet lepší jméno pro tým F1. Na F1 se upíná velká světová pozornost a využijeme toho k představení značky Aston Martin na našich klíčových trzích.“

Stejně jako všechny ostatní týmy se i Racing Point musí vypořádat s omezeními, která souvisí se současnou pandemií koronaviru.

„Nemyslím, že existuje nějaká oblast života nebo podnikání, které by se nedotkla tato ničivá pandemie a závodní komunita se přizpůsobuje nejlépe, jak dokáže. Jako závodníci jsme samozřejmě velmi frustrovaní, že nezávodíme. Všichni ale chápeme širší obrázek v tomto celosvětovém boji a zůstáváme doma,“ říká.

Od Jordanu k Astonu Martin. Od žluté přes oranžovou. Jak se rodil současný tým Racing Point?

Od Jordanu k Astonu Martin. Od žluté přes oranžovou. Jak se rodil současný tým Racing Point?

„Tým také podporuje projekt Pitlane, který pomáhá s produkcí ventilátorů. Mezitím se můžeme spolehnout na videokonference, abychom naše plány pro roky 2020 a 2021 udrželi v pohybu. Jsem dlouhodobě zavázán F1 a toto je jen dočasná pauza na naší cestě,“ dodává.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Villeneuve navrhuje zrušit letošní sezónu a odjet několik nemistrovských závodů

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.