Jako Aston Martin budeme muset být od začátku silní, říká Stroll

Majitel týmu formule 1 Racing Point Lawrence Stroll řekl, že plánovaná změna názvu týmu na Aston Martin v roce 2021 přinese „tlak a očekávání“.
Jako Aston Martin budeme muset být od začátku silní, říká Stroll

Na začátku letošního roku bylo oznámeno, že miliardář Stroll koupil podíl v britské automobilce Aston Martin. V rámci toho dojde k přejmenování současného týmu Racing Point a Stroll věří, že tým může spolu se změnou názvu udělat krok vpřed.

„Skupina mužů a žen v Silverstonu jsou skuteční závodníci a jejich odhodlání a duch jsou jedním z hlavních důvodů, proč jsem investoval do týmu formule 1. Po 30 letech si zaslouží příležitost reprezentovat tuto legendární značku,“ říká Stroll.

„Pokračujeme v investicích do týmu, abychom všem dali potřebné prostředky a letos v Racing Pointu uvidíme přínos tohoto úsilí. S příchodem jména Aston přichází také tlak a očekávání. Budeme muset být konkurenceschopní hned od začátku. Nepochybuji o tom, že se tým na Silverstonu postaví výzvě a udělá jméno Aston Martin hrdým.“

Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

Aston Martin vznikl v roce 1913 a kromě výroby automobilů byl úspěšný i v motorsportu. „Značka s rodokmenem a historií Astonu Martin musí soutěžit na nejvyšší úrovni motorsportu. Myslím, že je to nejúžasnější věc, která se v poslední době stala ve formuli 1 a pro všechny zúčastněné strany ve sportu je to neuvěřitelně vzrušující, obzvlášť pro fanoušky,“ říká Stroll.

„Nedokážu vymyslet lepší jméno pro tým F1. Na F1 se upíná velká světová pozornost a využijeme toho k představení značky Aston Martin na našich klíčových trzích.“

Stejně jako všechny ostatní týmy se i Racing Point musí vypořádat s omezeními, která souvisí se současnou pandemií koronaviru.

„Nemyslím, že existuje nějaká oblast života nebo podnikání, které by se nedotkla tato ničivá pandemie a závodní komunita se přizpůsobuje nejlépe, jak dokáže. Jako závodníci jsme samozřejmě velmi frustrovaní, že nezávodíme. Všichni ale chápeme širší obrázek v tomto celosvětovém boji a zůstáváme doma,“ říká.

Od Jordanu k Astonu Martin. Od žluté přes oranžovou. Jak se rodil současný tým Racing Point?

Od Jordanu k Astonu Martin. Od žluté přes oranžovou. Jak se rodil současný tým Racing Point?

„Tým také podporuje projekt Pitlane, který pomáhá s produkcí ventilátorů. Mezitím se můžeme spolehnout na videokonference, abychom naše plány pro roky 2020 a 2021 udrželi v pohybu. Jsem dlouhodobě zavázán F1 a toto je jen dočasná pauza na naší cestě,“ dodává.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Villeneuve navrhuje zrušit letošní sezónu a odjet několik nemistrovských závodů

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00