Jakmile vyřešíme problémy s pit stopy, začneme bojovat o body, věří v Sauberu | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Jakmile vyřešíme problémy s pit stopy, začneme bojovat o body, věří v Sauberu

Švýcarský tým Kick Sauber stále čeká na první letošní body. Jeho hlavní boss Alessandro Alunni Bravi ale věří, že jakmile tým vyřeší problémy s pit stopy, může o body bojovat.

Stáj Kick Sauber, která byla ještě vloni známá jako Alfa Romeo, za sebou nemá příliš povedený vstup do sezony 2023, když v prvních třech závodech nebodovala.

Tým z Hinwilu mj. sráží problémy se zastávkami v boxech. Pouze jednou z 11 případů zvládli mechanici stáje výměnu pneumatik pod tři sekundy a hned několikrát se jim naopak přihodilo, že měli problém s maticí kola.

Asi nejvíce bolestivá byla pro Kick Sauber první zastávka Valtteriho Bottase v Austrálii, kde měl Fin závod dobře rozjetý. Šanci na dobrý výsledek však utnul 28sekundový pit stop, po kterém se zkušený závodník musel smířit s až 13. místem v cíli.

Tempo v Austrálii však bylo podle vyjádření šéfa týmu velmi nadějné a navíc by si Kick Sauber mohl polepšit i díky plánovaným vylepšením.

„Jakmile vyřešíme problémy s pit stopy, které chceme vyřešit co nejdříve, budeme mít další příležitosti získat body. Naše auto totiž ukazuje, že můžeme bojovat o body v každém závodě,“ je přesvědčen Alessandro Alunni Bravi, kterého cituje Autosport.

„To je pozitivum, které si ze závodu v Austrálii můžeme odnést. Zlepšili jsme se také díky novému přednímu křídlu, a to jak v kvalifikaci, tak v závodě, kdy jsme měli dobré vyvážení. V Japonsku budeme mít další nový upgrade, který bude již třetím v této sezoně v prvních čtyřech závodech,“ přiblížil Ital.

Doporučujeme

Články odjinud