Jaké technické novinky týmy zkoušely v Maďarsku a Německu?

Novinky Toro Rosso, McLarenu, Mercedesu, problémy Ferrari a další.
Seznam kapitol
  1. Toro Rosso
  2. Ferrari
  3. McLaren
  4. Mercedes
  5. Williams, Force India
  6. Renault, Manor

Toro Rosso

Klepněte pro větší obrázek

Množství menších i větších detailů přibylo v Německu na monopostech Toro Rosso. Začněme předním křídlem, které je téměř zcela nové. Jeho hlavním poznávacím znamením je pozměněné (1) kaskádové křídlo, ale pozorné oko si všimne i propracované tvarování (2) tunelu a odlišné (3) zakončení klapek.

Menších úprav se dočkaly také odtokové hrany bočnic křídla, což však na obrázku není vidět.

Křidélka v okolí předních brzdových kanálků také prošly změnami. Číslo 4 označuje lopatku usměrňující vír pocházející od tunelu v předním křídle směrem ven od předního kola. Pětka ukazuje na rozšířený generátor víření, jehož úprava může souviset s novinkou v přední části bočnic.

Tou je nové (6) bočnicové křídlo přemostěné s generátorem víření na náběhové hraně bočnice.

Klepněte pro větší obrázek

Vzadu se opět objevují nové aerodynamické prvky v okolí brzdových kanálků (1 a 2). Ze spodního ramene zadní nápravy zase vyrostla podobná (3) lopatka jako ze spodního ramene přední nápravy už v Monaku.

Svislá (4) lopatka na podlaze před zadním kolem dostala štěrbinu a naopak, počet štěrbin na periferii podlahy se o dvě zredukoval (viz obrázek níže).

Všechny zmíněné změny mají přímý účinek na čistotu proudění v difuzoru, protože brání pronikání zvířeného uplavu od kol směrem do difuzoru.

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Red Bull Content Poll, McLaren, Mercedes, Williams, Pirelli, Getty Images / Peter Fox, Mark Thompson, Charles Coates, Dan Istitene

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Následující kapitola

21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.
19:23 | Pamatujete na Vitalije Petrova? Vrací se do formule 1... jako steward pro GP Portugalska.
18:44 | Podle BBC měl koronavirus také otec Lance Strolla Lawrence. Už je ale v pořádku a negativní.
17:12 | Szafnauer uvedl, že tým na Nürburgringu konzultoval situaci s lékařem, podle kterého test na koronavirus nebyl nutný, protože příznaky tomu nenasvědčovaly. Pár hodin po příletu domů měl Stroll test pozitivní.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10