Jaké nové díly přivezly týmy do Rakouska?

Velké balíky úprav nasadili v Rakousku zejména McLaren a Force India. Ferrari pak využilo vybrané fungující novinky, což slavilo úspěch.
Jaké nové díly přivezly týmy do Rakouska?
Seznam kapitol
  1. Obsah
  2. Mercedes
  3. Ferrari
  4. McLaren
  5. Force India
  6. Toro Rosso

Výsledek závodů v podání italského týmu musel být obrovským zklamáním a to zejména když přihlédneme k tomu, že až do odstoupení měly vozy slušné tempo a novinky fungovaly. 

Na obrázku můžeme vidět nahoře inovované přední křídlo s mohutnějším kaskádovým prvkem ve stylu Sauberu. Zároveň došlo k rozdělení vnější části druhého elementu na další dva elementy, takže na vnějších okrajích je nyní pětiprvkové.

Kromě toho byla obrovská horní klapka u starší verze nahrazena za dvojici menších klapek, nemluvě o mnoha dalších detailních změnách. Nové přední křídlo se však zatím do závodů nedostalo.

Rovněž nebylo v závodech použité pozměněné zadní křídlo s DRS klapkou se seříznutou odtokovou hranou.

Reorganizace systému chlazení vedla k přestavbě karoserie bočnic. Výstupní otvory v zadní části auta mohly být přesunuty dolů k podlaze, stejně jako součásti uložené pod karoserií, díky čemuž se také podařilo snížit polohu těžiště.

Spolu s novou karoserií bočnic se v závodech objevila i nová podlaha s dvojitým záhybem hrany. 

Podobné záhyby na okrajích podlahy se využívají na správné utěsnění oblasti nízkého tlaku pod podlahou prostřednictvím víření, které v záhybu vzniká.

Předchozí kapitola Další článek
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00