Jaké nové díly přivezly týmy do Rakouska?

Velké balíky úprav nasadili v Rakousku zejména McLaren a Force India. Ferrari pak využilo vybrané fungující novinky, což slavilo úspěch.
Jaké nové díly přivezly týmy do Rakouska?
Seznam kapitol
  1. Obsah
  2. Mercedes
  3. Ferrari
  4. McLaren
  5. Force India
  6. Toro Rosso

Poměrně dost novinek Ferrari v uplynulých závodních víkendech nefungovalo. Scuderia tentokrát posbírala ty, které v poslední době ukázaly alespoň náznak potenciálu a zavedla i pár nových vylepšení. Všechny očividně fungovaly, protože byly hned napoprvé nasazeny rovnou do závodu.

První novinkou pro Rakousko byly bočnicové panely s pozměněným tvarováním svislé části. Oproti minulé verzi byly tyto prvky natažené směrem dozadu za účelem získání lepší kontroly nad prouděním, které obtéká bočnice po stranách. 

Na obrázku jsou rovněž starší dvojité nosníky zadního křídla nasazené u Räikkönena a porovnávány s posledním řešením jednoho pilíře u Alonsa.

V pátek se tým věnoval vícerým takovýmto srovnáváním. Obrázek zachycuje dva monoposty jednak v konfiguraci pro nižší úroveň přítlaku bez (1) kaskádového křídla a s kanadskou verzí (2) krytu motoru na obrázku výše (takto oba monoposty nastoupili do závodu) a jednak kaskádové křídlo ze Španělska v kombinaci s nepatrně odlišným volnějším krytem motoru na obrázku níže. Šlo pravděpodobně o plán B v případě, že by se zopakovaly problémy z Kanady.

Rakouskou novinkou číslo dva byly u Ferrari hustěji uložené a nově vytvarované křídlové prvky připevněny za zadní brzdové kanálky. 

Týmy s oblibou využívají mezeru v pravidlech, která křídla v těchto místech umožňuje. Přítlak na nich vytvořený působí přímo na kola, aniž by musela být přítlačná síla přenášena přes systém pérování náprav.

Důležitost těchto křídel je dnes stále velmi vysoká, přesto, že jejich účinnost je po odstranění vlivu výfukových plynů z této oblasti podstatně nižší než v minulých letech.

Předchozí kapitola Následující kapitola

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10