Jaké je tajemství dobrých startů Ferrari?

Ferrari vystřelily do Velké ceny Austrálie jako rakety. Náhoda nebo Scuderia našla tajnou zbraň proti Mercedesu?
Jaké je tajemství dobrých startů Ferrari?

Musíme si počkat pár závodů, abychom věděli, zda bude letos Ferrari opravdu soupeřit s Mercedesem. Je ovšem nepravděpodobné, že by letos Scuderia za normálních okolností bojovala s Mercedesem o první řadu na startovním roštu nebo přesněji – o pole position.

Jenomže už v první zatáčce jsou výsledky kvalifikace zapomenuty. Dobrý start může vozy z druhé řady dostat do čela závodu, jak to ukázali jezdci Ferrari v Melbourne. Náhoda? Podle Christiana Hornera ne, už během testů si soupeři všímali startů rudých vozů.

Giorgio Piola nabízí možné vysvětlení. To neleží uvnitř monopostů, ale na volantu. Starty jsou od loňského roku mnohem více pod kontrolu jezdců, podle pravidel navíc jezdec může na startu ovládat spojku pouze jedním pádlem v zadní části volantu. Týmy pro případ nouze nechaly na volantech pádla dvě – až na Ferrari.

V případě Ferrari došlo k dramatické změně, kdy dvě pádla nahradilo jedno velké, které se táhne po celé zadní části volantu. Podle Pioly může být právě zde tajemství startů Ferrari. Není jasné, jak přesně řešení funguje, jezdci může poskytnout lepší pocit při nalezení bodů záběru spojky.

Srovnání loňského (vlevo) a letošního (vpravo) volantu Ferrari

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Palmer se těší na Bahrajn, bude už více uvolněný

9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10