Jaká je skutečná forma Lotusu?

Lotus zatím nebodoval, ale jeho vůz by měl být výrazně lepší než ten loňský a to mimo jiné díky přechodu na motory Mercedes. Kde se tým z Enstone vidí?
Jaká je skutečná forma Lotusu?

Před Lotusem i dalšími týmy je jeden z nejnáročnějších závodů nejen pro jezdce ale i vozy. Horkou, vlhkou a tradičně deštivou Malajsii ale mají jezdci rádi. „Má dobrý mix zatáček – od vlásenek po dlouhé rovinky a v prostřední části okruhu jsou rychlé zatáčky s velkou změnou směru,“ říká pro web Lotusu jeho technický šéf Nick Chester.

Lotus chce v Sepangu především bodovat

Lotus chce v Sepangu především bodovat

U Lotusu se na Sepang těší a to zejména po zklamání z Austrálie. „Výkon vozu byl od počátku docela dobrý, jezdci byli spokojení, dobře se řídilo a také jsme dobře pracovali s pneumatikami. Do soboty mělo určitě výkonnost, protože jsme se s oběma vozy dostali do Q3. Závod byl zklamáním, neboť oba jezdci by získali slušnou porci bodů.“

Cíle Lotusu jsou podle Chestera jasné. Lotus má na to, aby se pravidelně dostával do třetí části kvalifikace. Cílem je nyní především stáhnout ztrátu na Williams.

 

V Austrálii mohl být Lotus pátý

 

„Pokud by nedošlo k nešťastné nehodě (Maldonado) a k úniku stlačeného vzduchu (Grosjean), tak bychom zřejmě mohli uvažovat o páté a šesté pozici,“ hodnotí Chester šance v Austrálii. 

„Oba jezdci se kvalifikovali před Felipem Nasrem, který dokončil závod na pátém místě a naše výkonnost při dlouhých jízdách vypadala v pátek dobře, takže není důvod, proč by toho naši jezdci nemohli dosáhnout.“

Podle Lotusu je ale stále velký prostor k zlepšení a bude na voze a jeho aerodynamice pracovat po celý rok. Spolehnout se přitom může na dobrý základ.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Číňané kupují Pirelli

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00