Jaká je skutečná forma Lotusu?

Lotus zatím nebodoval, ale jeho vůz by měl být výrazně lepší než ten loňský a to mimo jiné díky přechodu na motory Mercedes. Kde se tým z Enstone vidí?
Jaká je skutečná forma Lotusu?

Před Lotusem i dalšími týmy je jeden z nejnáročnějších závodů nejen pro jezdce ale i vozy. Horkou, vlhkou a tradičně deštivou Malajsii ale mají jezdci rádi. „Má dobrý mix zatáček – od vlásenek po dlouhé rovinky a v prostřední části okruhu jsou rychlé zatáčky s velkou změnou směru,“ říká pro web Lotusu jeho technický šéf Nick Chester.

Lotus chce v Sepangu především bodovat

Lotus chce v Sepangu především bodovat

U Lotusu se na Sepang těší a to zejména po zklamání z Austrálie. „Výkon vozu byl od počátku docela dobrý, jezdci byli spokojení, dobře se řídilo a také jsme dobře pracovali s pneumatikami. Do soboty mělo určitě výkonnost, protože jsme se s oběma vozy dostali do Q3. Závod byl zklamáním, neboť oba jezdci by získali slušnou porci bodů.“

Cíle Lotusu jsou podle Chestera jasné. Lotus má na to, aby se pravidelně dostával do třetí části kvalifikace. Cílem je nyní především stáhnout ztrátu na Williams.

 

V Austrálii mohl být Lotus pátý

 

„Pokud by nedošlo k nešťastné nehodě (Maldonado) a k úniku stlačeného vzduchu (Grosjean), tak bychom zřejmě mohli uvažovat o páté a šesté pozici,“ hodnotí Chester šance v Austrálii. 

„Oba jezdci se kvalifikovali před Felipem Nasrem, který dokončil závod na pátém místě a naše výkonnost při dlouhých jízdách vypadala v pátek dobře, takže není důvod, proč by toho naši jezdci nemohli dosáhnout.“

Podle Lotusu je ale stále velký prostor k zlepšení a bude na voze a jeho aerodynamice pracovat po celý rok. Spolehnout se přitom může na dobrý základ.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Číňané kupují Pirelli

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen