Jaká je budoucnost Sergia Péreze u Red Bullu?

Red Bull by v tuto chvíli bez rozmýšlení prodloužil smlouvu se Sergiem Pérezem, říká šéf rakouského týmu formule 1 Christian Horner.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Jaká je budoucnost Sergia Péreze u Red Bullu? | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Mexičanovi na konci letošní sezóny vyprší dvouletá smlouva, kterou podepsal před svým příchodem do týmu z Milton Keynes před ročníkem 2021.

Během loňského roku, kdy jeho týmový kolega Max Verstappen získal svůj první titul mistra světa, dojel Pérez pětkrát na stupních vítězů a v Baku získal své druhé vítězství v kariéře.

„Odvádí skvělou práci,“ řekl Horner během víkendu v Miami pro The Athletic.

„Všichni v týmu jsou s ním spokojeni. Kdybychom se dnes měli rozhodnout, samozřejmě bychom chtěli prodloužit. Dokud bude pokračovat v tom, co dělá, bude to rozhodnutí bez rozmýšlení.“

Marko připouští, že by Red Bull mohl přijít o Gaslyho

Marko připouští, že by Red Bull mohl přijít o Gaslyho

Setrvání Péreze v Red Bullu by naopak zkomplikovalo situaci Pierrovi Gaslymu, který za hlavní tým Red Bullu závodil v první polovině sezóny 2019, než se pro neuspokojivé výkony vrátil do Toro Rosso, dnešního AlphaTauri.

Nyní 26letý Francouz však v sesterském týmu absolvoval další tři sezóny a pokud by neviděl svou budoucnost v předním týmu, mohl by se poohlédnout po sedačce v jiném týmu F1.

Další článek: Před svou chybou sledoval Bottas bitvu mezi Hamiltonem a Russellem