Jaká čísla budou mít nováčci a jak to bude s Hamiltonem?

FIA představila aktualizovanou startovní listinu pro příští rok. Stále v ní figurují týmy Caterham a Marussia (respektive Manor), jejichž start je nejistý. V případě Marussie už prakticky vyloučený. Kromě toho byla potvrzena startovní čísla pro nové jezdce.
Jaká čísla budou mít nováčci a jak to bude s Hamiltonem?

Po nějakých 40 letech to bude teprve podruhé, co ve startovní listině nebude číslo 1. Do letošního roku měl číslo 1 mistr světa, číslo 2 pak jeho týmový kolega. O dalších číslech (3, 4, 5,…) rozhodlo pořadí týmu v Poháru konstruktérů.

Od letošního roku mají jezdci stálá startovní čísla, která jim zůstávají po celou kariéru a mají hodnoty od 2 do 99. Číslo 1 je nadále flexibilní a je určené pro mistra světa. 

Lewis Hamilton si ale nakonec dokázal prosadit svou a bude i příští rok pokračovat s číslem 44. Číslo 1 chybělo ve startovním poli naposledy v roce 1994. Alain Prost vyhrál v roce 1993 titul, pak ale ukončil kariéru.

Kromě Hamiltona bychom se ještě měli podívat na Sebastiana Vettela. Ten přišel o číslo 1 a bude tak mít číslo 5, které si určil už před letošní sezónou.

Nová čísla budou mít samozřejmě také nováčci:

  • Max Verstappen: 33
  • Carlos Sainz: 55
  • Felipe Nasr:12
Další článek: Video: Stadium Super Trucks aneb trochu drsnější motorsport

Témata článku: , , , ,