Jak se daří Ferrari na burze?

Ferrari vstoupilo v říjnu a v lednu na burzy v New Yorku a Miláně. Automobilce se zatím příliš nedaří.
Jak se daří Ferrari na burze?

Vloni v říjnu vstoupilo Ferrari na burzu v New Yorku. Krátce po Novém roce pak byly akcie Ferrari nabídnuty také na Milánské burze.

Ferrari se ale na akciových trzích zatím moc nedaří. Na burze v New Yorku ztratily akcie maranellské automobilky od vstupu okolo 30 %. Dalšímu vývoji nepomůže ani dvouciferný propad prodejů v Číně.

Důvěru investorů naopak možná zvýší to, že se velkým akcionářem stal známý finančník George Soros. Ten vlastní 850 tisíc akcií, což odpovídá asi 0,45 % Ferrari.

Na Milánskou burzu vstoupilo Ferrari s cenou 43 euro za akcii. Včera se akcie podávala za 34,5 euro a vzpamatovává se z velkého poklesu – před týdnem došlo k poklesu na 28 euro za akcii. 

Po vstupu na burzy se zbývající akcie rozdělily mezi akcionáře FCA. Největší podíl tak nyní drží rodina Agnelliů prostřednictvím firmy Exor.

Podle Bloombergu vlastní velmi slušný podíl (1,46 milionů akcií) také Sergio Marchionne.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Newey se na letošním voze podílel stejně jako na tom loňském

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)