Jak se bude nový vůz chovat na trati, je pro Marussii velkou neznámou

Zatímco většina ostatních stájí je na start nového ročníku řádně připravena, Rusové míří do Melbourne, aniž by věděli, co mohou od svého monopostu čekat.
Jak se bude nový vůz chovat na trati, je pro Marussii velkou neznámou

Tým Marussia má za sebou velmi hektické období. Nový vůz napoprvé neprošel povinnými nárazovými zkouškami, které vyžaduje FIA, a tudíž se nemohl zúčastnit ani předsezonních testů. Před Austrálií stihli piloti ruské stáje odjet s vozem MR01 pouze několik kol v rámci filmových dnů. Volný čas museli využít jinak. Timo Glock se kromě fyzické přípravy věnoval například práci v simulátoru.  

"Byla to frustrující zima, určitě. Jediné, co se dalo dělat, bylo soustředit se na všechno, co jsme mohli dělat mimo závodní dráhu, abychom se ujistili, že jsme maximálně připraveni, až vyjedeme s vozem na trať," řekl Němec.  

"V simulátoru jsem udělal spoustu práce a s týmem v Banbury jsem trénoval tvrději než kdy předtím, co se mé fyzické kondice týče. Melbourne bude tak trochu cestou do neznáma. Nemáme ale co ztratit a jsem z toho nadšený víc než obvykle. Jsem zvědavý, jak se bude vůz v prvním pátečním tréninku chovat."

Také pro letošní rok posadila Marussia do druhého monopostu nováčka. Jérôma d´Ambrosia vystřídal Charles Pic, jenž loni závodil v GP2. Kvůli problémům týmu se ale ocitl v nezáviděníhodné pozici, neboť ani on si nemohl nový vůz řádně vyzkoušet.    

"Je pravda, že bych upřednostnil strávit více času na dráze před svou první velkou cenou, ale hodně jsem pracoval v simulátoru, takže uděláme, co bude v našich silách. Těším se, až se dostanu do rutinního režimu závodního víkendu a budu pokračovat v budování vztahů s mými inženýry," nechal se slyšet Pic.

"Je to moje první návštěva Melbourne, ale o trati a městu jsem slyšel spoustu dobrých věcí. Samozřejmě, na simulátoru jsem už Albert Park párkrát jel, ale nemůžu se dočkat, až to bude doopravdy," dodal nadšeně francouzský jezdec.

Další článek: Ferrari by využilo třetí vůz pro mladého Itala, McLaren je stále proti

10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.
20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton