Jak Niki Lauda (ne)vstoupil na Twitter

Twitter u nás mnoho lidí nepoužívá, ale pro F1 je to asi nejaktivnější sociální síť. Jsou tam týmy, jezdci, novináři, sponzoři a také řada osobností nebo bývalých jezdců. Je tam i Niki Lauda?
Jak Niki Lauda (ne)vstoupil na Twitter

Profil Nikoho Laudy se objevil včera odpoledne. Do dnešního poledne ho začalo sledovat 23 tisíc lidí, sdílela ho i řada novinářů.

Bohužel u podobných nových profilů je vždy nutná dávka opatrnosti a skepse. V první chvíli není možné ověřit věrohodnost profilu. Twitter účty slavných osobností ověřuje a u účtu pak vidíte bílou fajfku ve světle modré hvězdičce, ale to nějakou dobu trvá. Laudův účet by ale mohl „verifikovat“ například Mercedes tím, že by na něj odkázal. To se nestalo.

Klepněte pro větší obrázek

Dnes Niki Lauda v rozhovoru pro Ö3 popřel, že by na Twitteru byl. Není prý na Twitteru, ale na Ibize a zvažuje právní kroky.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Manor se bojí týmu Haas

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.