Jak na tom byl Alonso zdravotně po nehodě?

Španěl mezi Austrálií a Bahrajnem uveřejnil několik tweetů, které ukazují, že není zcela fit.
Jak na tom byl Alonso zdravotně po nehodě?

Podle lékaře FIA Jurgena Lindemanna měl Alonso velké štěstí. „Tento vůz je nejbezpečnějším na světě,“ řekl pro Der Spiegel. „Ale nezapomeňte, že měl velké štěstí.“

Alonso si po nehodě stěžoval na koleno, kterým udeřil do sloupku řízení. V uplynulých dnech ale uveřejnil i tweety, které jsou plné emotikonů a dávají tušit, že minimálně několik dní po nehodě nebyl úplně v nejlepší kondici.

„Bude mít bolesti svalů a kostí, což může trvat i týden,“ vysvětlil Lindemann. „Ale tito lidé jsou vysoce trénování a mají velmi elastická těla. Nikdy mě nepřestane udivovat, jak rychle se uzdraví.“

Zatím nejsou informace o tom, že by Alonso v Bahrajnu nenastoupil, i když vyloučit se to nedá a to zejména poté, co se vrátí v pátek do vozu. Dobrým příkladem je Sergio Pérez, který musel po nehodě v Monaku vynechat další závod, protože měl po návrat do vozu zdravotní problémy.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Haas se soustředí na příští rok

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen