Jak na tom byl Alonso zdravotně po nehodě?

Španěl mezi Austrálií a Bahrajnem uveřejnil několik tweetů, které ukazují, že není zcela fit.
Jak na tom byl Alonso zdravotně po nehodě?

Podle lékaře FIA Jurgena Lindemanna měl Alonso velké štěstí. „Tento vůz je nejbezpečnějším na světě,“ řekl pro Der Spiegel. „Ale nezapomeňte, že měl velké štěstí.“

Alonso si po nehodě stěžoval na koleno, kterým udeřil do sloupku řízení. V uplynulých dnech ale uveřejnil i tweety, které jsou plné emotikonů a dávají tušit, že minimálně několik dní po nehodě nebyl úplně v nejlepší kondici.

„Bude mít bolesti svalů a kostí, což může trvat i týden,“ vysvětlil Lindemann. „Ale tito lidé jsou vysoce trénování a mají velmi elastická těla. Nikdy mě nepřestane udivovat, jak rychle se uzdraví.“

Zatím nejsou informace o tom, že by Alonso v Bahrajnu nenastoupil, i když vyloučit se to nedá a to zejména poté, co se vrátí v pátek do vozu. Dobrým příkladem je Sergio Pérez, který musel po nehodě v Monaku vynechat další závod, protože měl po návrat do vozu zdravotní problémy.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Haas se soustředí na příští rok

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.