Jak může vypadat kalendář ve druhé polovině sezóny? Ve hře je i Katar

Blíží se letní přestávka. Po jejím skončení čekají F1 zřejmě větší těžkosti, než v první polovině sezóny.

Formule 1 zrušila závod v Kanadě, pozměnila kalendář a odjela druhý závod v Rakousku. Jinak ale zatím sezóna běží hladce. Po letní přestávce F1 ještě zůstane v Evropě, ale poté se přesune mimo starý kontinent a s tím jsou spojené problémy.

Podle Auto Motor und Sport stále visí otazníky nad Japonskem. Epidemická situace se tam zhoršuje, řada akcí v oblasti motorsportu byla zrušena. Rozhodnutí má padnout do 10. srpna. 

Suzuka je dnes plánována v rámci extrémně náročné série tří závodu v řadě: Soči, Istanbul, Suzuka. Pokud by se v Japonsku nejelo, byl by třetí víkend zřejmě volný a místo toho by se později odjely dva závody v Austinu. Dříve se mluvilo také o možnosti druhého amerického závodu například v Indianapolis, ale zůstat na jednom místě je přece jen jednodušší.

Problémy může mít také Brazílie a to kvůli cestovním restrikcím a karanténám při návratu do Evropy. Ve hře má být možnost posunu závodu o týden – jelo by se 14. listopadu. Poté by následoval závod na Blízkém východě. Ve hře je loňský osvědčený model dvou závodů v Bahrajnu. Alternativou může být Katar, který už hostí například závody MotoGP.

Katar má údajně o F1 velký zájem a je ochoten zaplatit nemalou sumu. Dříve závod v Kataru komplikovala mimo jiné politika. Katar nemá nejlepší vztahy s některými zeměmi v regionu a to včetně těch, které mají vliv v rámci F1 – Saúdská Arábie a SAE. 

Další článek: F1 potvrdila, že další sprint bude v Monze. K dispozici je už i harmonogram

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00