Jak moc se Red Bull zlepšil? Verstappen si netroufá odhadnout

Nizozemec tvrdí, že nelze přesně říct, jakého progresu Red Bull s novým vozem dosáhl. V novém voze odjel nedostatek kilometrů.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Jak moc se Red Bull zlepšil? Verstappen si netroufá odhadnout | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Red Bull v úterý představil vůz RB16B, který do velké míry vychází z loňského monopostu. Ostatně také kvůli podobnosti s loňským monopostem se nejmenuje RB17. Ve středu Max Verstappen vyvezl nové auto poprvé na trať, byť jen na krátkou dobu a na předváděcích pneumatikách.

Z toho důvodu také Verstappen nebyl schopen říct, jak si RB16B stojí.

„Faktem je, že jedeme na demo pneumatikách, takže pocity z jízdy naostro budou úplně jiné. Tyto první zkoušky vždy beru trochu s odstupem. Šlo zkrátka o první osahání a projížďku na trati. Po této stránce vše vypadalo normálně.

Uvidíme, co se bude dít v Bahrajnu, až budeme mít nazuté správné pneu. Dnes jsem jednoduše chtěl usednout do kokpitu, odjet si svých 100 kilometrů a nasbírat trochu dat. Konečně jsem se zase posadil do formule.

V Bahrajnu nás teprve čeká opravdová práce, kde na regulérních gumách můžeme doopravdy hledat správné nastavení a podobně,“ řekl Verstappen pro Autosport.

Red Bull sice loňskou sezonu zakončil ve velkém stylu a Verstappen si ve finálovém závodě dojel pro přesvědčivé vítězství. Přesto to vypadá, že favoritem je opět Mercedes – ten totiž loni mnohem dříve ukončil vývoj, navíc Red Bull měl dost práce s ukočírováním neposedného monopostu RB16.

„Mercedes skončil s vývojem snad už někdy v červenci, zatímco my se pořád museli s autem sžívat a učit se.

Věděli jsme, že máme pár výtek vůči tomu, jak se vůz chová. Chtěli jsme se s problémy vypořádat. Pravidla se navíc moc nezměnila, nějaké novinky najdete v oblasti podlahy, ale jinak jde prakticky o stejné auto.

Hlavní pro nás tedy je odstranit loňské potíže. Ale jasně, uvidíme, zda jsme se zlepšili ještě více, než se to povede Mercedesu,“ doufá Verstappen.

Váš názor Další článek: Dominance Mercedesu zabíjí formuli 1. Začíná to být nudné, říká Haas
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30