Jak je to s opcí Force Indie na Hülkenberga

Force India uplatnila opce na oba své současné jezdce, přesto Nico Hülkenberg podepsal se Sauberem. Mohl to učinit proto, že indický tým nesplnil všechny podmínky.
Jak je to s opcí Force Indie na Hülkenberga

Když se Ferrari rozhodlo pro pokračování s Felipem Massou, zavřely se tak maranellské dveře pro Nica Hülkenberga, který byl jedním z hlavních kandidátů na Brazilcovu sedačku.

Hülkenberg se přesto rozhodl nezůstat u Force Indie. Zástupce šéfa indické stáje Robert Fernley v polovině října prohlásil, že byly uplatněny opce na Hülkenberga a Di Restu, a dodal, že si přeje zachovat současnou jezdeckou sestavu.

Jen o pár dní později ale vyšlo najevo, že Hülkenberg podepsal smlouvu se Sauberem. Jak je to možné? Opce na německého závodníka totiž měla podmínku, že Force India musí být v době jejího uplatnění nejhůře šestá v šampionátu konstruktérů.

Jenomže teď je sedmá za Sauberem. Uplatnit opci na Hülkenberga tedy mohla, ale Hülkenberg měl volnost ji akceptovat nebo odmítnout. Kdyby Indové bývali splnili výkonnostní podmínku, byl by německý závodník pod smlouvu na další rok.

Diskuze (13) Další článek: Damon Hill a Sébastien Buemi jezdili s Red Bullem RB6 v Barceloně