Jak by mohl vypadat startovní rošt v roce 2021?

Je teprve květen a neodjeli jsme ani jeden závod z letošní sezóny. Přesto se už odehrály zásadní přestupy a rýsuje se podoba startovního roštu pro rok 2021.
Jak by mohl vypadat startovní rošt v roce 2021? | Foto: Pirelli

Mercedes 

  • Hamilton, Bottas, Russell, Vettel

Hamiltonovi končí letos smlouva, Bottas podepisuje smlouvu vždy na jeden rok. Hamilton už naznačil, že bude pokračovat, navíc možnost přestupu do Ferrari definitivně padla. Obecně se předpokládá, že by Hamiltonův postoj mohl změnit případný odchod Tota Wolffa, kterému také končí smlouva a spekulovalo se o jeho přestupu do Astonu Martin (dnes Racing Point), což Wolff odmítl, ale současně koupil malý podíl ve firmě.

Vyloučit nelze příchod Vettela. Pokud by jezdil vedle Hamiltona, měl by Mercedes nejsilnější sestavu v histori F1 (v součtu nejméně 10 titulů obou jezdců). Wolff už uvedl, že situaci samozřejmě sledují. Kromě současných jezdců ale má větší šanci jiný jezdec – Bottase by mohl v případě potřeby nahradit George Russell, který patří Mercedesu. 

Poznámka: Tučně jsou uvedeni potvrzení jezdci. 

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images / Charles Coates
Další článek: Příští rok nemusí být ve formuli 1 poprvé po 40 letech žádný německý závodník

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.