Jak by mohl vypadat startovní rošt v roce 2016?

Do (ostrého) startu sezóny 2016 nám sice zbývá ještě 7 měsíců, ale už dnes se pomalu krystalizuje podoba startovního roštu. Koho příští rok uvidíme ve formuli 1?
Jak by mohl vypadat startovní rošt v roce 2016?

Ferrari: Vettel, Räikkönen

Scuderia nedávno oznámila, že využila opce a prodloužila smlouvu s Kimim Räikkönenem také pro příští rok. V Maranellu se tak nic měnit nebude.

Sauber: Nasr, Ericsson

Sauber byl fakticky prvním týmem, který potvrdil svou jezdeckou sestavu. Stalo se tak na konci července

Red Bull: Ricciardo, Kvjat (?)

Zejména Daniil Kvjat nebyl zatím formálně potvrzen, ale vyjádření Christiana Hornera dávají tušit, že se jezdecká sestava v Red Bullu měnit nebude. Kvjat sice po příchodu z Toro Rosso nezačal úplně nejlépe, ale v posledních závodech se to zlepšilo a vše korunoval úspěch v Maďarsku.

Toro Rosso: Verstappen, Sainz (?)

U Torro Rosso bude situace podobná. S oběma mladíky jsou šéfové týmu i Red Bullu velmi spokojení.

McLaren: Alonso, ??

U McLarenu není situace moc jasná. Alonso sice příští rok zůstane, ale jeho týmový kolega nemá své místo jisté. Pro McLaren jsou v současné době, kdy tým nemůže počítat s přísunem větších peněz z komerčních práv a současně nemá velkého sponzora, dva mistři světa drazí. Buttona by mohl nahradit Kevin Magnussen, případě Stoffel Vandoorne. Pokud Magnussen neuspěje u McLarenu, mohl by mít šanci i v některém z menších týmů. 

Magnussen jedná s týmy o sedačce pro rok 2016

Magnussen jedná s týmy o sedačce pro rok 2016

Williams: ??, ??

Williams zatím nikoho nepotvrdil. Bottas byl spojován s Ferrari. Nyní už víme, že rudý overal příští rok neoblékne. Williams si ho bude chtít určitě ponechat a s největší pravděpodobností ani Bottas nebude mít lepší alternativu. Massa by měl teoreticky také zůstat.

Räikkönen potvrzen u Ferrari, co to znamená pro Bottase?

Räikkönen potvrzen u Ferrari, co to znamená pro Bottase?

Lotus: ??, ??

Čekáme na potvrzení toho, že Renault tým kupuje. Pokud se tak stane, bude setrvání Grosjeana velmi pravděpodobné. Pastor Maldonado má do konce příštího roku smlouvu, ale jeho setrvání není jisté. Myslí si to i PDVSA, která pozastavila přísun peněz. PDVSA může být po příchodu Renaultu nahrazena Totalem a Maldonado by už neměl tak výhodnou pozici.

Force India: Hülkenberg, ??

Indický tým potvrdil setrvání Nica Hülkenberga do konce roku 2017. S Pérezem je sice tým také spokojen, ale podle všeho probíhají jednání s Mercedesem, který by do F1 rád dostal Pascala Wehrleina. Sky Sports ale tipuje příchod Pastora Maldonada. 

Manor: ??, ??

U Manoru nevíme. Merhi neměl sedačku jistou ani v průběhu letošní sezóny, i když zatím zůstává. Pokud bychom si měli tipnout, zůstane pro příští rok jen Will Stevens. Ale uvidíme... Například Sky Sports vidí u Manoru vedle Stevense Marciella. 

Haas: ??, ??

Nový tým v F1 má prý seznam deseti jezdců a sestavu nebo alespoň jedno jméno by mohl oznámit v nejbližších dnech či týdnech. Horkými kandidáty jsou Rossi, Vergne a Gutiérrez. Sestava ve složení Američan a testovací jezdec Ferrari by byla pro Haas nejspíše ideální volbou. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Martin Whitmarsh o promarněném potenciálu Räikkönena

11:30 | Stále se jedná o termínech a místech předsezónních testů. Podle posledních informací by mohl být první test v Barceloně od 23. do 25. února a další v Bahrajnu od 11. do 13. března.
9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00