Jak by mělo Ferrari naložit se Sainzem?

Dobré výkony španělského jezdce by podle Jolyona Palmera měly Ferrari přimět k přehodnocení jeho role v týmu.
Foto: Getty Images / Pool
Jak by mělo Ferrari naložit se Sainzem?  | Foto: Getty Images / Pool

Carlos Sainz jr. má za sebou povedenou debutovou sezonu v barvách týmu Ferrari. Podařilo se mu na body porazit týmového kolegu Charlese Leclerca a skončit na celkovém pátém místě.

Podle bývalého pilota F1 Jolyona Palmera by se Ferrari mělo zamyslet o budoucí Sainzově roli. Podle britského závodníka právě Sainz loni zaznamenal největší progres a smekl před způsobem, jakým se Sainzovi podařilo se ve Ferrari adaptovat.

„V posledních třech letech skončil Sainz v celkovém pořadí vždy v první šestici a myslím, že se loni zlepšil vůbec nejvíce ze všech.

Vzhledem k posunu Sainze i Norrise v uplynulé sezoně lze vyvodit, že oba možná byli v McLarenu trochu podceňovaní.

Myslím si, že Sainz do Ferrari nastoupil parádně. Jeho pódium v Abú Dhabí potvrdilo, že byl „nejlepší ze zbytku pole“. Stal se tak prvním týmovým kolegou Charlese Leclerca, který ho kdy dokázal v rámci týmového souboje porazit,“ řekl Palmer.

Sainzova adaptace je vskutku pozoruhodná – většina jezdců mívá minimálně ze začátku problémy se v novém týmu zabydlet. Pro Daniela Ricciarda, Sebastiana Vettela či Fernanda Alonsa ročník nezačal úplně nejsnadněji.

„Ano, i Sainz začal pomaleji, ale sezonu zakončil ve velkém stylu a v průběhu celé sezony se neustále zlepšoval. Když ho Ferrari v roce 2020 podepsalo, zdál se být ideální dvojkou pro Leclerca. Zdá se ale, že by tento přístup u Ferrari mohli přehodnotit. Myslím, že Carlos loni ukázal, že má potenciál být jezdcem absolutní špičky,“ věří bývalý pilot Renaultu.

Další článek: O sezóně 2022

Témata článku: , ,