Jaime Alguersuari se stal záložním jezdcem RBR a Toro Rosso

Nahradil Brendona Hartleyho.

Společnost Red Bull oznámila, že do role třetího jezdce svých týmů Red Bull Racing a Toro Rosso nominovala Jaimeho Alguersuariho, který tak s okamžitou platností nahradil Brendona Hartleyho.

Devatenáctiletý španělský jezdce Alguersuari v současnosti závodí ve Světové sérii Renault. Z loňské sezóny má na kontě titul nejmladšího šampióna britské formule 3 v historii.

Jelikož ve formuli 1 panuje zákaz testování, využívá Red Bull závodní víkendy k tomu, aby svého záložního jezdce seznámil s prostředím Grand Prix víkendů. Polovinu sezóny Hartley jezdil na každý závod, sledoval aktivity týmu, účastnil se technických porad, poslouchal rádiovou komunikaci a samozřejmě byl připraven v případě problémů Vettela, Webbera, Bourdaise nebo Buemiho usednout do závodního kokpitu.

Takto se teď učit bude Alguersuari. Hartley se nyní soustředí na svůj závodní program v evropské sérii formule 3.

"Mým cílem je stát se závodním jezdcem Toro Rosso," uvedl ke své nominaci Alguersuari "To by pro mě bylo nejlepší. Bude to těžké, také protože není moc testování. Ale jakmile se dostanete do formule 1, všechno se změní. Viděli jsme to u kluků jako je Sebastian Vettel nebo Sébastien Buemi."

Další článek: Stáhněte si nové číslo magazínu F1sports