Jacques Villeneuve se představí v Mostě s vlastním týmem

Mistr světa formule 1 z roku 1997 Jacques Villeneuve bude v sezóně 2020 druhým rokem v řadě působit v šampionátu NASCAR Whelen Euro Series, který na evropském kontinentu nese odkaz slavné zámořské série NASCAR. Kanadský pilot se však do nové sezóny na rozdíl od té uplynulé pustí s vlastním týmem.
Jacques Villeneuve se představí v Mostě s vlastním týmem

Osmačtyřicetiletý Villeneuve založil spolu se svým kamarádem z dětství Patrickem Lemariem v minulém roce jezdeckou akademii FEED Racing, kterou nyní oba přátelé jako závodní tým přihlásili do nadcházející sezóny šampionátu NASCAR Whelen Euro Series. Ten kromě několika evropských okruhů opět navštíví i severočeský Most, kde již letos v červnu s vozy NASCAR závodili Villeneuve a další piloti.

Kompletní sezóny 2020 se zúčastní dva vozy stáje FEED Racing, přičemž do některých závodních víkendů bude moci Villeneuvova stáj nasadit až čtyři závodní speciály. Villeneuve i Lemarie budou stálými piloty týmu, druhý jmenovaný ale svoji sedačku během roku několikrát uvolní pro sedmnáctiletého Belgičana Simona Pilateho.

Elektřina ve formuli 1? Nemožné, říká Jacques Villeneuve pro F1sport

Elektřina ve formuli 1? Nemožné, říká Jacques Villeneuve pro F1sport

„Tento projekt má za cíl dát šanci mladým talentům a pomoci jim k tomu, aby se stali profesionály,“ vysvětloval Villeneuve pro Autosport.

„Vždy jsem miloval tyto vozy a závody. Minulý rok jsme nasbírali cenné zkušenosti a jsme připraveni posunout se o krok dále,“ řekl Kanaďan, který tak připomněl, že v letech 2007 až 2014 nasbíral celou řadu startů v různých severoamerických sériích v hierarchii NASCAR.

„S Patrickem se známe od našich osmi let. On býval testovacím pilotem týmu BAR ve formuli 1 a společně jsme založili akademii FEED Racing. Toto je další přirozený krok kupředu.“

„Série Euro NASCAR je perfektní pro výuku základů řízení závodního vozu.“

„Je to nebojácné a agresivní závodění s minimem elektroniky, k dispozici máte hodně koňských sil.“

Sezóna 2020 NASCAR Whelen Euro Series odstartuje 25. dubna ve Valencii na okruhu Ricarda Torma, mostecký závodní víkend bude na programu 20. a 21. června.

Nová pravidla jsou čistý socialismus, říká Villeneuve

Nová pravidla jsou čistý socialismus, říká Villeneuve

Foto: Jiří Pekárek / Svět motorů

Další článek: Jak vznikl „smooth operator“? Sainz vysvětluje původ své přezdívky

10:49 | Před 50 lety zemřel Bruce McLaren.
1. června | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
1. června | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.