Jacques Villeneuve se před závodem projede v autě svého otce

Jacques Villeneuve připomene čtyřicáté výročí vítězství svého otce.

Jacques Villeneuve před závodem usedne do vozu Ferrari 312 T3. Nebude to poprvé. Mistr světa z roku 1997 ho řídil už jednou na festivalu rychlosti v Goodwoodu v roce 2004. 

Na trati se Ferrari objeví někdy v době tradiční driver parade. V Kanadě také upravili tradiční nápis na trati „Salut Gille“. Doplnili tam číslo 40.

Villeneuve připomene slavné vítězství svého otce v domácí grand prix, ke kterému došlo před 40 lety. 

Na okruhu bude i manželka Gillese Villeneuva, které se společně se šéfem GP Kanady podařilo vůz z roku 1978 získat.

„Kdybychom to (vítězství z roku 1978) napsali jako scénář, odmítli by to, protože to bylo tak neuvěřitelné,“ uvedla Joann Villeneuve. „Je to opravdu zvláštní, přináší to spoustu emocí, což je pro mě nesmírně hezké.“

Joann připomenula, že Gillesovi se v sezóně příliš nedařilo, takže vítězství v Kanadě bylo velmi důležité.

Jacques Villeneuve: Gilles byl můj hrdina, ale ne otec

Jacques Villeneuve: Gilles byl můj hrdina, ale ne otec

„Je to skvělé, protože je to poprvé, co budu vézt v Montrealu ve voze formule 1,“ vtipkoval Jacques Villeneuve, který ale v Kanadě v roce 1996 osm kol skutečně vedl. Stalo se tak ale jen z toho důvodu, že Damon Hill stavěl v boxech a Kanaďan zůstal na trati o něco déle.

„Můžete vidět nohy, pak někdo položí trochu plastu kolem vás, což je karoserie a máte pocit bezpečí, ale je to jen plast. I tak je ale úžasné, jak pokročilé byla už tehdy auta.“

Foto: Getty Images Mark Thompson

Další článek: FIA poodhalila podobu nových pravidel pro vrcholnou třídu WEC

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.